a. Nederlandste taal; b. tenminste één van de vakken: Franse taal, Duitse taal, Engelse taal; c. tenminste drie andere vakken uit de vakken: Franse taal, Duitse taal, Engelse taal, Friese taal, geschiedenis en staatsinrichting, aardrijkskunde, wiskunde, natuur- en scheikunde, biologie, handelskennis. 2. Het onderwijs kan mede studielessen omvatten.

Artikel 15

1. Aan de scholen voor m.e.a.o. wordt onderwijs gegeven in de volgende eindexamen vakken: a. Nederlandse taal; b. tenminste één van de vakken: Franse taal, Duitse taal, Engelse taal, Spaanse taal; c. tenminste één van de vakken: algemene economie, commerciële economie en calculatie, bedrijfseconomie en calculatie, bedrijfsadministratie; d. tenminste drie andere vakken uit de vakken: Franse taal, Duitse taal. Engelse taal, Spaanse taal, algemene economie, commerciële economie en calculatie bedrijfseconomie en calculatie, bedrijfsadministratie, statistiek, recht I, recht II, maatschappijleer, stenografie, machineschrijven. 2. Het onderwijs kan mede studielessen omvatten. Paragraaf3. Niet-examenvakken

Artikel 16

Aan de scholen voor v.w.o., voor h.a.v.o. en voor m.a.v.o. en aan de afdelingen voor m.a.v.o. kan naast het onderwijs in de vakken, genoemd in de artikelen 9 tot en met 14, onderwijs worden gegeven in de vakken, in de onderstaande tabel voor de desbetreffende soort school of afdeling met het teken x aangegeven.

vakken gymnasium atheneum lyceum h.a.v.o. m.a .v.o. andere door de Wet op het voortgezet onderwijs niet genoemde moderne talen X X X X X Esperanto X X X X X Hebreeuwse taal X X X bijbelkennis X X X X X cultuurgeschiedenis van het christendom X X X X X kennis van het geestelijk leven X X X X X sterrenkunde X X X X X filosofie X X X X filmkunst X X X X X toneelkunst X X X X X voordrachtskunst X X X X X kunstgeschiedenis X X X X X Latijnse taal X X inleiding in de antieke cultuur X X X gezondheidszorg X X X X X kinderverzorging X X zorg voor de woning, de voeding en de kleding X X X X X maatschappijleer X X X X X muziek X X X X X tekenen X X X X X handvaardigheid I (handenarbeid) X X X X X handvaardigheid II (textiele werkvormen) X X X X X