Artikel 38. 1. Nadat na afloop van het schriftelijk examen de directeur de eindcijfers heeft opgelezen of heeft laten oplezen, stellen de directeur, de examinatoren van de kandidaat en de secretaris van het eindexamen, de uitslag vast van het eindexamen en de deeleindexamens met inachtneming van respectievelijk de artikelen 39 en 40 en van artikel 41. Indien de kandidaat niet is geslaagd, is de uitslag een voorlopige, in het andere geval een definitieve. 2. De uitslag wordt aangetekend op de verzamellijst van cijfers. 3. De directeur en secretaris van het eindexamen ondertekenen de verzamellijst van cijfers. Paragraaf 2 Maatstaven uitslag eindexamen Artikel 39. 1. De kandidaat die eindexamen heeft afgelegd aan een school voor v.w.o., aan een school voor h.a.v.o. of een school voor m.a.v.o., is geslaagd indien hij: a. voor al zijn examenvakken eindcijfers heeft behaald van 6 of meer; b. voor één van zijn examenvakken het eindcijfer 5 heeft behaald en voor zijn overige examenvakken eindcijfers heeft behaald van 6 of meer; c. voor één van zijn examenvakken het eindcijfer 4 heeft behaald en voor zijn overige examenvakken eindcijfers heeft behaald van 6 of meer, terwijl de som van al zijn eindcijfers 36 of meer is; d. voor twee van zijn examenvakken het eindcijfer 5 heeft behaald en voor zijn overige examenvakken eindcijfers heeft behaald van 6 of meer, terwijl de som van al zijn eindcijfers 37 of meer is. 2. De kandidaat, bedoeld in de aanhef van het vorige lid, die niet voldoet aan de voorwaarde van dat lid, is afgewezen. Artikel 40. 1. De kandidaat die eindexamen heeft afgelegd aan een afdeling voor m.a.v.o., is geslaagd, indien hij: a. voor al zijn examenvakken eindcijfers heeft behaald van 6 of meer; b. voor één van zijn examenvakken het eindcijfer 5 heeft behaald en voor zijn overige examenvakken eindcijfers heeft behaald van 6 of meer; c. voor één van zijn examenvakken het eindcijfer 4 heeft behaald en voor zijn overige examenvakken eindcijfers heeft behaald van 6 of meer, terwijl de som van al zijn eindcijfers 30 of meer is. 2. De kandidaat, bedoeld in de aanhef van het vorige lid, die niet voldoet aan de voorwaarde van dat lid, is afgewezen.

Paragraaf 3 Maatstaf uitslag deeleindexamens

Artikel 41. De kandidaat die een deeleindexamen heeft afgelegd, is daarvoor geslaagd, indien hij voor het desbetreffende vak een eindcijfer heeft behaald van 6 of meer; hij is daarvoor afgewezen, indien hij voor dat vak een eindcijfer heeft behaald van 5 of minder.

Paragraaf 4 Uitslag en herkansing

Artikel 42. 1. Zodra de uitslag volgens artikel 38 is vastgesteld, deelt de directeur deze tezamen met de eindcijfers aan iedere kandidaat mede. Hij maakt, indien de uitslag een voorlopige is, daarbij melding van het bepaalde in en op grond van het volgende lid. 2. In geval van een voorlopige uitslag heeft de kandidaat het recht een herkansing te vragen van het schriftelijk examen in ten hoogste twee van de vakken waarin hij examen heeft afgelegd. Hij doet een schriftelijk verzoek daartoe aan de directeur vóór een door de directeur te bepalen dag en tijdstip. 3. Indien een kandidaat niet tijdig herkansing heeft aangevraagd, wordt de voorlopige uitslag definitief.