Artikel 47. 1. Duplicaten van diploma's en van certificaten worden niet uitgereikt. 2. De modellen van de cijferlijsten, van de diploma's en van de certificaten worden vastgesteld door Onze minister. 3. Blanco cijferlijsten, diploma's en certificaten worden aan de directeur op zijn verzoek in de benodigde aantallen vanwege Onze minister toegezonden; de directeur draagt er zorg voor dat deze met de vereiste zorgvuldigheid worden bewaard. Na afloop van het eindexamen zendt de directeur de niet gebruikte en de verschreven diploma's en certificaten aan Onze minister terug. 4. De diploma's, de certificaten en de cijferlijsten worden getekend door de directeur en de secretaris van het eindexamen.

HOOFDSTUK VII GEGEVENS TE VERSTREKKEN AAN DE MINISTER

Artikel 48. 1. De directeur en de secretaris van het eindexamen ondertekenen de lijst van kandidaten aan wie een diploma of een certificaat is uitgereikt. Op deze lijst zijn vermeld naam, voornaam, plaats en datum van geboorte van de kandidaten, alsmede de vakken, waarin ieder van hen is geëxamineerd en wanneer deze examinering heeft plaatsgevonden. De directeur zendt zo spoedig mogelijk na afloop van het eindexamen aan Onze minister en aan de inspecteur een exemplaar van deze lijst. 2. Het model van de lijst, bedoeld in het vorige lid, wordt door Onze minister vastgesteld. Artikel 49. 1. De directeur zendt zo spoedig mogelijk na afloop van het schriftelijk examen de uitslag, bedoeld in artikel 38, eerste lid, en na afloop van de herkansing, bedoeld in artikel 42, vijfde lid, een overeenkomstig de artikelen 24, 37 en 38 ingevuld en ondertekend exemplaar van de verzamellijst van cijfers aan Onze minister en aan de inspecteur. 2. De directeur verstrekt aan Onze minister tevens statistische gegevens betreffende de uitslag van het eindexamen en van de deeleindexamens, in de vorm door Onze minister te bepalen.

HOOFDSTUK VIII OVERIGE BEPALINGEN

Artikel 50. 1. Het werk van het schriftelijk examen der kandidaten en de lijsten van cijfers, bedoeld in artikel 24, worden tot 1 april van het volgende jaar bewaard op een door de directeur te bepalen wijze, ter inzage voor belanghebbenden. 2. Een door de directeur en de secretaris van het eindexamen ondertekende verzamellijst van cijfers wordt in het archief van de school bewaard. 3. De directeur zendt de in de vorige leden bedoelde bescheiden desgevraagd ter inzage aan Onze minister, onderscheidenlijk de inspecteur. 4. De gecommitteerde zendt het onder hem berustende exemplaar van de lijst van cijfers, bedoeld in artikel 32, derde lid, desgevraagd ter inzage aan Onze minister, onderscheidenlijk de inspecteur. Artikel 51. De directeur draagt er zorg voor dat een volledig stel van de bij de schriftelijke examens gebruikte opgaven bewaard blijft voor het archief der school. Artikel 52. 1. De directeur is bevoegd aan belanghebbenden verklaringen over een eindexamen en deeleindexamens alsmede afschriften van de cijferlijsten, bedoeld in artikel 46, af te geven. 2. Een schriftelijke verklaring dat een diploma of een certificaat is uitgereikt, welke dezelfde waarde heeft als het diploma of het certificaat zelf, kan uitsluitend door of vanwege Onze minister worden verstrekt.