Artikel 49. 1. De directeur is bevoegd aan belanghebbenden verklaringen over een eindexamen en afschriften van de cijferlijsten bedoeld in artikel 39, eerste lid, af te geven. 2. Een schriftelijke verklaring dat een diploma is uitgereikt, welke dezelfde waarde heeft als het diploma zelf, kan uitsluitend door of vanwege Onze minister worden verstrekt. Artikel 50. Indien het bevoegd gezag van een school anders dan op grond van dit besluit een getuigschrift uitreikt, draagt het er zorg voor dat dat getuigschrift zo wordt opgesteld dat het niet kan worden aangezien voor een diploma, uitgereikt volgens dit besluit. Artikel 51. 1. Onze minister kan, de Onderwijsraad gehoord, voor zover het een rijksatheneum betreft, bepalen en voor zover het een gemeentelijk of een bijzonder atheneum betreft, toestaan dat met inachtneming van door hem te stellen voorschriften Latijnse taal en letterkunde wordt toegevoegd aan de vakken bedoeld in artikel 6, waaruit de kandidaat bovendien twee vakken kan kiezen. 2. Ten behoeve van experimenten met een andere inrichting van het eindexamen kan Onze minister, de Onderwijsraad gehoord, voor zover het een rijksschool betreft, afwijken van dit besluit en, voor zover het een gemeentelijke of een bijzondere school betreft, toestaan dat daarvan wordt afgeweken. 3. Onze minister kan, de Onderwijsraad gehoord, voor zover het een rijksschool betreft bepalen en voor zover het een gemeentelijke of een bijzondere school betreft, toestaan dat, met inachtneming van door hem te stellen voorschriften, één of meer van de vakken muziek, tekenen, handvaardigheid I of handvaardigheid II worden toegevoegd aan de vakken bedoeld in onderscheidenlijk de artikelen 7, 8 en 9, waaruit de kandidaat bovendien examenvakken mag kiezen, met dien verstande echter dat een kandidaat indien meer dan een van deze vakken worden toegevoegd, slechts één daaruit mag kiezen. Artikel 52. Onze minister kan bepalen, dat bij een of meer van de eindexamens v.w.o., h.a.v.o., m.a.v.o.-4 en m.a.v.o.-3 in een of meer door hem aan te wijzen vakken geen schriftelijk examen zal worden afgenomen. Onze minister kan daarbij voorschriften vaststellen die afwijken van dit besluit. Artikel 53. (vervallen). Artikel 54. (vervallen). Artikel 55. (vervallen). Artikel 56. (vervallen). Artikel 57. (vervallen). Artikel 58. (vervallen). Artikel 59. (vervallen). Artikel 60. (vervallen). Artikel 61. (vervallen).