N

Artikel E 4 wordt gelezen als volgt:

«Waar in de bepalingen van deze wet sprake is van ontslag, wordt daarmee bedoeld elke beëindiging van het ambtenaarschap, tenzij uit een desbetreffende bepaling het tegendeel blijkt.»

O

1. In artikel F 2, vijfde lid, onder b, wordt, met plaatsing van een komma achter het woord «Staten», voor de woorden «of wethouder» gelezen «wethouder of voorzitter van een deelgemeenteraad». 2. In artikel F 2, vijfde lid, wordt de punt aan het slot vervangen door een punt-komma, waarna aan dit lid wordt toegevoegd: «e. het ambt van lid van het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond.»

P

1. Artikel F 4, tweede lid, vervalt en het derde en vierde lid worden vernummerd tottweede en derde lid. 2. In het tot derde lid vernummerde vierde lid wordt voor de woorden «Bij toepassing van het eerste en derde lid» gelezen «Bij toepassing van de vorige leden».

Q

Aan artikel F 6, tweede lid, wordt een volzin toegevoegd, luidende:

«Indien de middelsom strekt voor de berekening van een invaliditeitspensioen en een berekeningsgrondslag, welke deel uitmaakt van die middelsom, is beïnvloed door een op de inkomsten van de ambtenaar toegepaste vermindering wegens het nog niet bereikt hebben van een bepaalde leeftijd, wordt de middelsom met ingang van de eerste dag van de maand, waarin de ambtenaar, ware hij niet ontslagen, aanspraak zou hebben kunnen maken op een verhoging van die inkomsten als gevolg van het bereiken van een hogere leeftijd, steeds nader vastgesteld, met inachtneming van de berekeningsgrondslag zoals die ingevolge die verhoging zou hebben gegolden.»

R

1. Artikel F 8, eerste lid, wordt gelezen als volgt: «1. Wanneer de ambtenaar, die meer dan een betrekking gelijktijdig bekleedt, niet uit alle betrekkingen met ingang van dezelfde dag wordt ontslagen, blijven, in afwijking van de artikelen F 1, eerste lid, en F 4, eerste lid, voor de vaststelling van de dienstlijn en de berekeningsgrondslag buiten beschouwing de diensttijd en het ambtelijk inkomen in betrekkingen: a. welke de ambtenaar bij pensionering blijft vervullen; b. welke op grond van aard en bestemming dan wel gezien de beloning der bewezen diensten behoren bij een aangehouden betrekking.» 2. In artikel F 8 wordt, met vernummering van het tweede en derde lid tot derde en vierde lid, een nieuw tweede lid ingevoegd, luidende: «2. Wanneer de ambtenaar, die achtereenvolgens al dan niet gelijktijdig twee of meer betrekkingen heeft bekleed, na zijn ontslag recht heeft op invaliditeitspensioen en hij op het tijdstip van dat ontslag geen betrekking meer vervult, wordt, voor zover nodig in afwijking van de artikelen F 1, eerste lid, en F 4, eerste lid, voor de vaststelling van de dienstlijn en de berekeningsgrondslag uitsluitend mede in aanmerking genomen de diensttijd en het ambtelijk inkomen uit betrekkingen, welke op grond van aard en bestem-