u

1. In artikel F 11, eerste lid, vervalt de tweede volzin. 2. In artikel F 11, tweede lid, wordt de eerste zinsnede tot aan de woorden «gaat deze aanvulling» gelezen als volgt: «Wanneer de directie op dit verzoek gunstig beslist,». 3. Aan artikel F 11 wordt een derde lid toegevoegd, luidende: «3. Indien het verzoek verband houdt met het door betrokkene wegens ziekten of gebreken niet meer kunnen vervullen van een na pensionering aanvaarde betrekking, gaat de aanvulling of verhoging daarvan in met de eerste dag van de maand waarin de betrokkene uit die betrekking is ontslagen; met dien verstande dat deze niet vroeger ingaat dan een jaar voor de eerste dag van de maand, waarin het verzoek daartoe werd ingediend.»

V

In artikel F 12, derde lid, wordt voor «artikel F 9, derde lid,» gelezen «artikel F 9, vierde lid,»,

W

Artikel F 13 vervalt.

X

In hoofdstuk F wordt onder het opschrift «Verstrekken van inlichtingen» een nieuw artikel F 13 ingevoegd, luidende:

«1. Degene, die aanspraak maakt of recht heeft op invaliditeitspensioen, al dan niet verhoogd met een aanvulling, diens wettelijke vertegenwoordiger alsmede de personen of instellingen als bedoeld in artikel R 2, aan wie, onderscheidenlijk welke, het invaliditeitspensioen wordt uitbetaald, zijn verplicht aan de directie onverwijld eigener beweging mededeling te doen van alle feiten en omstandigheden, waarvan het hun redelijkerwijs duidelijk is, dat zij van invloed kunnen zijn op het recht op het invaliditeitspensioen, op de invaliditeitsgraad of op de hoogte van de aanvulling of het bedrag, dat daarvan wordt uitbetaald. 2. Hij die nalatig is in het voldoen aan de bepalingen in het vorige lid, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 200. Dit feit wordt als overtreding beschouwd.»

Y

In artikel Fl 3, derde lid, wordt voor de woorden «artikel F 8, tweede lid,» gelezen «artikel F 8, derde lid,».

Z

In artikel Fl 4 wordt voorde aanhef een «1.» geplaatst en aan het artikel wordt een tweede lid toegevoegd, luidende: «2. Bij de toepassing van de artikelen Fl 1 en Fl 3, tweede lid, is ten aanzien van het ambtenarenpensioen artikel F 6, tweede lid, laatste volzin, van overeenkomstige toepassing.»

AA

Artikel H 6, laatste volzin wordt gelezen als volgt:

«Daarbij wordt van het ambtenarenpensioen waarvan het is afgeleid niet in aanmerking genomen, dat deel dat overeenkomt met de ingevolge artikel Fl 1, tweede of derde lid, doorgetelde diensttijd en de in artikel Fl 3, tweede lid, tweede volzin, bedoelde onvoltooide diensttijd.»