AAA

Aan hoofdstuk P wordt een nieuw artikel P 12a toegevoegd, luidende:

«Artikel P 12a. De directie is bevoegd controlevoorschriften vast te stellen met het oog op een juiste uitvoering van deze wet met betrekking tot het invaliditeitspensioen, de aanvulling daarop en de ingevolge dit hoofdstukte treffen voorzieningen of maatregelen.

Deze voorschriften behoeven de goedkeuring van de Raad van toezicht.»

BBB

Artikel Q 5, vierde lid, onder b, wordt gelezen als volgt:

«b. tengevolge van wettiging als bedoeld in artikel 214 of artikel 215 van het Burgerlijk Wetboek, dan wel dooradoptie als bedoeld in artikel 227 van dat Wetboek de staat van wettig kind heeft verkregen.»

CCC

1. In artikel Q 6, eerste lid, worden de eerste drie volzinnen gelezen als volgt: «1. Zo spoedig mogelijk na het overlijden van een gepensioneerd ambtenaar wordt aan diens weduwe, van wie hij niet duurzaam gescheiden leefde, een uitkering toegekend ten bedrage van het pensioen van die ambtenaar over een tijdvak van twee maanden (weduwenuitkering). De voorgaande volzin is van overeenkomstige toepassing na het overlijden van een gepensioneerde vrouwelijke ambtenaar ten aanzien van haar weduwnaar, van wie zij niet duurzaam gescheiden leefde (weduwnaarsuitkering). Bij ontstentenis van een weduwe of weduwnaar, van wie de overledene niet duurzaam gescheiden leefde, geschiedt de uitkering ten behoeve van de minderjarige wettige of natuurlijke kinderen van de overledene, of minderjarige kinderen waarvoor de overledene ten tijde van het overlijden de pleegouderlijke zorg droeg.» 2. Aan artikel Q 6, tweede lid, wordt, met wijziging van de punt achter «lijkbezorging» in een komma, de volgende zinsnede toegevoegd: «indien de nalatenschap van de overledene voor de betaling van die kosten ontoereikend is.»

DDD

Artikel U 4 vervalt.

EEE

Artikel U 5 vervalt.

FFF

In artikel U 23, eerste lid, laatste volzin, wordt voor de woorden «artikel F 4, derde en vierde lid» gelezen «artikel F 4, tweede en derde lid».

GGG

1. In artikel U 31, eerste lid, eerste volzin, worden na de woorden «de Pensioenwet 1922» ingevoegd de woorden «of op grond van het vijfde lid». 2. Aan artikel U 31 wordt een vijfde lid toegevoegd, luidende: «5. In afwijking van artikel H 6 eindigt een ingevolge het eerste lid opnieuw toegekend weduwenpensioen, indien de weduwe hertrouwt met een