4. De bevoegdheid tot het houden van toezicht op een ander publiekrechtelijk lichaam kunnen provinciale staten slechts overdragen aan gedeputeerde staten.

Na artikel 88 wordt ingevoegd een nieuw artikel, luidende:

Artikel 88a

1. De voorschriften met betrekking tot de bevoegdheid van provinciale staten, de uitoefening daarvan en het toezicht daarop zijn ten aanzien van de ingevolge artikel 88 overgedragen bevoegdheden van overeenkomstige toepassing. 2. Onder de in het eerste lid bedoelde voorschriften zijn niet begrepen die betreffende vergaderingen.

J

Artikel 96 wordt gelezen als volgt: Wanneer provinciale staten of, indien aan een commissie bevoegdheden van provinciale staten of van gedeputeerde staten zijn toegekend, de commissie de gevorderde medewerking niet of niet voldoende verlenen, voorzien gedeputeerde staten daarin.

K

Artikel 99, tweede lid, vervalt.

L

Na artikel 103 wordt de volgende bepaling ingevoegd:

Artikel 103a

1. Provinciale staten kunnen, op voorstel van gedeputeerde staten, aan een commissie als bedoeld in artikel 64 bevoegdheden van gedeputeerde staten toekennen met uitzondering van het houden van toezicht op een ander publiekrechtelijk lichaam, van het uitoefenen van de in de artikelen 116-119 omschreven bevoegdheden en van het bevelen van uitgaven. 2. Indien provinciale staten besluiten om aan een commissie als bedoeld in artikel 64 toe te kennen de bevoegdheid tot het beslissen van geschillen treedt de voorzitter of een lid van gedeputeerde staten als voorzitter van deze commissie op. 3. Artikel 88a is van overeenkomstige toepassing.

M

In artikel 116 wordt voor 'bedoeld in artikel 84' gelezen 'bedoeld in artikel 88, derde lid'.

Artikel II

Alle bij het in werking treden van deze wet bestaande regelingen betreffende commissies, hoe ook genaamd, door provinciale staten ingesteld, blijven gelden tot zij door andere zijn vervangen.