De provinciale activiteiten die op dit hoofdstuk tot uitdrukking komen omvatten coördinatie, stimulering en planning van de totstandkoming van voorzieningen en bevordering van de samenwerking tussen de vele instanties werkzaam in de sector welzijn. Hierbij worden veelal provinciale subsidies verstrekt.

Bovendien heeft de provincie op het terrein van het welzijn nog taken, die kunnen worden gekarakteriseerd als administratief-juridisch en toezichthoudend.

B. Gewone dienst

Paragraaf 0, Algemeen

Ingeval uitgaven voor de welzijnsaangelegenheden op meer dan één van de onderscheidene paragrafen betrekking hebben, behoren die uitgaven op deze paragraaf Algemeen te komen. In het bijzonder doet zich dit voor bij het verstrekken van subsidies voor de realisering van accommodaties die meer functies hebben en die niet over die functies verdeeld kunnen worden.

Ten aanzien van de posten wordt opgemerkt dat behoort tot:

0800 0 0800 2 0800 9 0810 0 0810 2 08103 0810 5 apparaatskosten - Wet op de kerkgenootschappen - Zondagswet adviserende organen - provinciale welzijnsraad - provinciaal opbouworgaan overige lasten - bijdrage regionale omroepen - erediensten - ontwikkelingssamenwerking - inzamelingswezen Paragraaf 1, Onderwijs Ingevolge de huidige onderwijswetten heeft de provincie hoofdzakelijk administratief-juridische taken. Daarnaast nemen de provincies initiatieven ter stimulering van het beroepsonderwijs. Ten aanzien van de posten wordt opgemerkt dat behoort tot: apparaatskosten - Kleuteronderwijswet - Lager-onderwijswet 1920 - Wet op het voortgezet onderwijs - Leerplichtwet - toezicht op stichtingen die studiebijdragen/beurzen verlenen adviserende organen - provinciale onderwijsraad studietoelagen - bijdragen in studiekosten - bijdragen aan stichtingen - storting in reserve of fonds overig onderwijs - subsidies en bijdragen voor opleidingen voor leerplichtvrije jeugd - beroepsopleidingen voor beeldende kunstenaars, toneelspelers, toonkunstenaars Niet hiertoe behoren vormings- en ontwikkelingscursussen of opleidingen (subparagraaf 2 van paragraaf 2)