Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden

Jaargang 1979

Besluit van 1 augustus 1979, houdende wijziging van het Algemeen Rijksambtenarenreglement en het Arbeidsovereenkomstenbesluit

Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz.

Op de voordracht van Onze Minister van Binnenlandse Zaken a.i. van 1 juni 1979, nr. AB79/941, Directoraat-Generaal voor Overheidspersoneelsbeleid, Directie Overheidspersoneelszaken, Afdeling Algemene en Juridische Zaken;

De Raad van State gehoord (advies van 4 juli 1979 nr. 9);

Gezien het nader rapport van Onze Minister van Binnenlandse Zaken van 26 juli 1979, nr. AB79/U1496, Directoraat-Generaal voor Overheidspersoneelsbeleid, Directie Overheidspersoneelszaken, Afdeling Algemene en Juridische Zaken;

Hebben goedgevonden en verstaan:

Artikel 1

Het opschrift van artikel 33b van het Algemeen Rijksambtenarenreglement 1 en van artikel 30d van het Arbeidsovereenkomstenbesluit 2 vervalt en wordt vervangen door:

«Vergaderingen van statutaire organen van ambtenarenorganisaties, kaderactiviteiten, cursussen en commissies van overleg».

Artikel 2

Artikel 33b, tweede en derde lid van het Algemeen Rijksambtenarenreglement vervalt en wordt vervangen door: «2. Tenzij de belangen van de dienst zich daartegen verzetten, wordt tot ten hoogste 26 dagen per jaar buitengewoon verlof met behoud van volle bezoldiging verleend aan de ambtenaar, die door een centrale als bedoeld in artikel 105 of door een daarbij aangesloten vereniging is aangewezen om bestuurlijke en/of vertegenwoordigende activiteiten te ontplooien binnen zijn centrale of een daarbij aangesloten vereniging c.q. binnen de organisatie van de werkgever, die er toe strekken de doelstellingen van zijn centrale van overheidspersoneel en de daarbij aangesloten verenigingen te ondersteunen. 3. Tenzij de belangen van de dienst zich daartegen verzetten, wordt buitengewoon verlof met behoud van volle bezoldiging verleend aan de ambtenaar voor het-op uitnodiging van een organisatie van ambtenaren- als cursist deelnemen aan een cursus, met dien verstande dat dit verlof ten hoogste zes dagen per twee jaren bedraagt.