Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden

Jaargang 1979

Wet van 5 juli 1979 tot wijziging van de Algemene pensioenwet politieke ambtsdragers

Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz.

Allen, die deze zullen zien of horen lezen, saluut! doen te weten:

Alzo Wij in overweging genomen hebben, dat het wenselijk is de Algemene pensioenwet politieke ambtsdragers op onderscheidene punten te herzien;

Zo is het, dat Wij, de Raad van State gehoord, en met gemeen overleg der Staten-Generaal, hebben goedgevonden en verstaan, gelijk Wij goedvinden en verstaan bij dezen:

ARTIKEL I

De Algemene pensioenwet politieke ambtsdragers 1 wordt gewijzigd als volgt:

A

Een nieuw artikel 7a, met als opschrift «Recht op uitkering wegens invaliditeit» wordt ingevoegd, luidende:

Artikel 7a

1. Indien de belanghebbende op de dag waarop de duur van de uitkering eindigt, geheel of gedeeltelijk algemeen invalide is, wordt, met inachtneming van het gestelde in artikel 11, de uitkering voorde duur van de invaliditeit voortgezet op de voet van het bepaalde in het derde lid. 2. Algemeen invalide, geheel of gedeeltelijk, is hij, die ten gevolge van ziekten of gebreken geheel of gedeeltelijk buiten staat is om met arbeid, die voor zijn krachten en bekwaamheid is berekend en die met het oog op zijn opleiding en vroeger beroep hem in billijkheid kan worden opgedragen, ter plaatse waar hij arbeid verricht of het laatst verricht heeft of op een naburige soortgelijke plaats te verdienen, hetgeen lichamelijk en geestelijk gezonde personen, van dezelfde soort en van soortgelijke opleiding, op zodanige plaats met arbeid gewoonlijk verdienen. 3. De uitkering bedraagt 60 percent van de laatstelijk als minister genoten wedde, bedoeld in artikel 8, bij een algemene invaliditeit van 55 percent of meer en 40 percent van deze wedde bij een algemene invaliditeit van 25 tot 55 percent. Het recht op zodanige uitkering vervalt bij een algemene invaliditeit van minder dan 25 percent. 4. Onze Minister wijzigt ambtshalve of op verzoek van de belanghebbende, het bedrag van de uitkering bij wijziging van de invaliditeitsgraad. Wijziging van de invaliditeitsgraad wordt vastgesteld op grond van een onderzoek. Onze Minister is bevoegd een nieuw onderzoek te doen instellen.