Artikel 2

Dit artikel regelt de aanmelding door de fabrikant of de importeur van de te vervaardigen of in te voeren elektrische inrichtingen, bestemd voor afzet op de Nederlandse markt, en welke verklaring moet worden afgelegd op het aanmeldingsformulier omtrent het voldoen aan de voorschriften. Indien het vervaardigen of invoeren geschiedt door een niet in Nederland gevestigde fabrikant of importeur, moet op het aanmeldingsformulier een in Nederland gevestigde natuurlijke of rechtspersoon worden vermeld, die ter zake voor en namens deze fabrikant of importeur handelt.

De termijn van vier weken in het tweede lid is opgenomen om de Radiocontroledienst voldoende tijd te gunnen om te beoordelen of het aanmeldingsformulier volledig en juist is ingevuld.

Het bevestigen van de ontvangst van het aanmeldingsformulier door de Radiocontroledienst en de mededeling dat het formulier volledig en juist is ingevuld en alle vereiste stukken zijn bijgevoegd, houdt in dat er behoudens het bepaalde in artikel 10 geen belemmeringen meer zijn voor afzet op de Nederlandse markt ten aanzien van de aangemelde elektrische inrichtingen.

Artikelen 3 tot en met 5

Voor de uitvoering van keuringen in Nederland zal gebruik worden gemaakt van de diensten van de Naamloze.Vennootschap tot Keuring van Elektrotechnische Materialen, gevestigd te Arnhem (KEMA). De aanwijzing zal ge schieden bij ministeriƫle Beschikking.

De keuringen moeten worden uitgevoerd overeenkomstig de meetmethoden genoemd in de richtlijn. Het resultaat van de keuring wordt neergelegd in een keuringsrapport. Als hieruit blijkt, dat voldaan is aan de voorschriften ten aanzien van de storingsonderdrukking, wordt door de KEMA een certificaat afgegeven, dat bevestigt dat de elektrische inrichtingen voldoen aan de voorschriften van de richtlijn.

De fabrikant of de importeur die elektrische inrichtingen voor keuring aanbiedt, dient zich te houden aan het ter zake door de keuringsinstantie vastte stellen keuringsreglement. Dit reglement moet door de minister worden goedgekeurd. De door de KEMA te hanteren keuringstarieven zullen berusten op haar uurtarieven, die in het kader van de geldende prijsbeheersing de goedkeuring behoeven van de minister van Economische Zaken.

Artikel 6

Dit artikel regelt de erkenning door de minister van natuurlijke of rechtspersonen, die bevoegd zijn om onder toezicht van de keuringsinstantie (KEMA) of van de Radiocontroledienst certificaten af te geven. Een zodanig certificaat mag eerst worden afgegeven nadat uit de meetmethoden, genoemd in de richtlijn, is gebleken, dat de desbetreffende elektrische inrichting hieraan voldoet. Bij het certificaat dient een meetverslag te worden gevoegd.

Voor de hiervoor bedoelde erkenning zullen alleen die natuurlijke of rechtspersonen in aanmerking kunnen komen, welke daadwerkelijk in staat zijn de meetmethoden uit te voeren.

Ingeval van aanwijzing van de KEMA als toezichthoudende instantie stelt deze in een afzonderlijk reglement de wijze van toezicht vast. Dit reglement is onderworpen aan de goedkeuring van de minister van Verkeer en Waterstaat. Wordt de Radiocontroledienst als toezichthouder aangewezen dan worden de regels van toezicht door de directeur-generaal vastgesteld.

Artikel 7

In dit artikel wordt de mogelijkheid geopend van het gebruik van een merkteken op elektrische inrichtingen, dat aangeeft dat deze inrichtingen voldoen aan de voorschriften van de richtlijn.