het bedrag per dag aan gederfde inkomsten meer bedraagt dan het in het eerste lid van, artikel 9 der Coördinatiewet Sociale Verzekering bedoelde maximum dagloon, een hogere toelage te verlenen dan in de vorige volzin is bedoeld.

2. Indien naar het oordeel van de directie daartoe aanleiding bestaat kan gedurende de duur van een maatregel of voorziening als bedoeld in de artikelen P 6, P 7 of P 9 een vergoeding worden verleend wegens kosten van onderhoud en huisvesting. 3. De directie is bevoegd toelagen wegens inkomstenderving, alsmede vergoedingen te verlenen anders dan bedoeld in de vorige leden.

Kosten en verhaal

Artikel P 11

1. De kosten van de ingevolge artikel P1, vijfde lid, aangewezen geneeskundige, die is gekozen door het gezag dat is bevoegd tot het verlenen van ontslag, komen ten laste van dat gezag. De overige kosten verbonden aan de uitvoering van dit hoofdstuk komen ten laste van het fonds. 2. Wij stellen bij algemene maatregel van bestuur regelen vast omtrent de aan geneeskundigen, geneeskundige diensten en andere deskundigen toe te kennen vergoedingen. 3. Indien betrokkene niet uit hoofde van ziekten of gebreken blijvend ongeschik wordt bevonden voor het vervullen van zijn betrekking of niet in aanmerking wordt gebracht voor een aanvulling dan wel een hogere aanvulling van zijn pensioen, en het geneeskundig onderzoek op zijn verzoek heeft plaatsgevonden, kan de directie de aan het onderzoek verbonden kosten, voor zover zij ten laste van het fonds komen, tot ten hoogste de helft op hem verhalen.

Uitvoeringsvoorschriften

Artikel P 12

De directie kan voorschriften geven en overeenkomsten aangaan voor de uitvoering van dit hoofdstuk. Deze voorschriften behoeven de goedkeuring van de Raad van toezicht.

Artikel P 12a

De directie is bevoegd controlevoorschriften vast te stellen met het oog op een juiste uitvoering van deze wet met betrekking tot het invaliditeitspensioen, de aanvulling daarop en de ingevolge dit hoofdstuk te treffen voorzieningen of maatregelen. Deze voorschriften behoeven de goedkeuring van de Raad van toezicht.

HOOFDSTUK Q. INGANG EN EINDE VAN DE PENSIOENEN

Ingang ambtenarenpensioen

Artikel Q 1

Het ambtenarenpensioen gaat in met de dag waarop het recht daarop ontstaat, met dien verstande dat het niet vroeger ingaat dan een jaar vóór de eerste dag van de maand waarin de aanvraag werd ingediend of waarin ambtshalve toekenning plaatsvond.