112. Post90.14wordtvervangen door «90.14 Instrumenten, apparaten en toestellen, voor de geodesie, voor de topografie, voor het landmeten, voor de fotogrammetrie en voor de hydrografie, voor de navigatie (voor scheepvaart en luchtvaart), voor de meteorologie, voor de hydrologie en voor de geofysica; kompassen; afstandmeters: A. Kompassen; I. bestemd voor burgerluchtvaartuigen (a) . . . .vrij II. andere kompassen ...............9,8% III. Delen en onderdelen: a. voor gyroscopische kompassen, bestemd voor burgerluchtvaartuigen (a) .......vrij b. andere ....................9,8% B. andere: I. optische instrumenten, apparaten en toestellen voor de luchtvaartnavigatie: a. bestemd voor burgerluchtvaartuigen, met uitzondering van delen en onderdelen (a) .vrij b. andere ....................8,1% II. andere instrumenten, apparaten en toestellen voor de luchtvaartnavigatie (automatische piloten daaronder begrepen), bestemd voor burgerluchtvaartuigen (a)..............vrij III. overige......................8,1% (a) Indeling onder deze onderverdeling is onderworpen aan de voorwaarden en bepalingen, vastte stellen door de Minister van Financiën.». 113. Post 90.18 wordt vervangen door «90.18 Toestellen voor mechanische therapie en voor massage; toestellen voor psychotechniek; toestellen voor ozontherapie, voor oxygeentherapie, voor kunstmatige ademhaling of voor aerosoltherapie en andere ademhalingstoestellen van alle soorten (gasmaskers daaronder begrepen): A. Ademhalingstoestellen, gasmaskers daaronder begrepen (met uitzondering van delen en onderdelen), bestemd voor burgerluchtvaartuigen (a) . . .vrij B. andere.........................6,3% (a) Indeling onder deze onderverdeling is onderworpen aan de voorwaarden en bepalingen, vast te stellen door de Minister van Financiën.». 114. Post 90.23 wordt vervangen door «90.23 Densimeters, areometers, vochtwegers en dergelijke instrumenten; thermometers, pyrometers, barometers, hygrometers en psychrometers, ook indien zelfregistrerend; combinaties van deze instrumenten: A. Thermometers: I. bestemd voor burgerluchtvaartuigen (a) . . . .vrij II. andere: a. Kwikthermometers en andere vloeistofthermometers, met rechtstreekse aflezing . . .11,4% b. overige ....................6,6% B. Hygrometers en psychrometers...........10,3% C. Densimeters, areometers, vochtwegers en dergelijke instrumenten, ook indien gecombineerd met thermometers; optische pyrometers ........10% D. andere.........................6,6% (a) Indeling onder deze onderverdeling is onderworpen aan de voorwaarden en bepalingen, vast te stellen door de Minister van Financiën.».