Bij de opzet van het voorliggende besluit is, mede gezien het gestelde in de vorige alinea uitgegaan van een tweedeling. In hoofdstuk 2 is de WW-conforme regeling neergelegd en in hoofdstuk 3 de aanvullingen. Bij de invulling van hoofdstuk 2 is er voor gekozen een rechtstreekse verwijzing naar de WW op te nemen en niet een geheel nieuwe regeling te creƫren, aangezien dat laatste zou neerkomen op een kopie van de WW.

De sectorcommissie Defensie is over het voorliggende besluit gehoord en heeft daarmee op 16 november 1995 ingestemd.

ARTIKELSGEWIJZE TOELICHTING

Artikel 7

Dit artikel bevat de definitiebepalingen. De meeste bepalingen spreken voor zich. Slechts op onderdelen die nader uitleg behoeven wordt hieronder ingegaan.

Onderdeel b

Uit de definitie van het begrip betrokkene volgt dat burgerambtenaren in vaste en in tijdelijke dienst en militairen aangesteld voor onbepaalde tijd die behoren tot het personeel van de sector Defensie en die werkloos worden in de zin van de WW onder de werking van dit besluit vallen.

Onderdeel d en e

Het overnemen van de uitgangspunten van de WW betekent eveneens, dat in tegenstelling tot de wachtgeldregelingen het WW-dagloon de berekeningsbasis vormt van de uitkering en niet de bezoldiging. Daarbij dient echter wel de tegemoetkoming van werkgeverszijde in de ziektekostenverzekering aan betrokkene in mindering te worden gebracht, aangezien anders de berekeningsgrondslag hoger zou zijn dan die van de wachtgeldregelingen. Het betreft hier de tegemoetkoming ingevolge het Interimbesluit ziektekosten burgerlijke ambtenaren defensie, danwel de werkgeversbijdrage in de premie ingevolge de Regeling ziektekostenverzekering militairen. In het arbeidsvoorwaardenakkoord is echter afgesproken om voor de aanvullende aanspraken uit te gaan van een ongemaximeerd dagloon. Aangezien, zoals in het algemeen gedeelte van de toelichting is aangegeven in dit besluit is uitgegaan van een tweedeling wat betreft de WW-conforme en de aanvullende aanspraken, wordt in onderdeel d het maximum dagloon omschreven t.b.v. de toepassing van hoofdstuk 2. Voor de toepassing van hoofdstuk 3 wordt in onderdeel e het ongemaximeerd dagloon omschreven.

Onderdeel k

In het arbeidsvoorwaardenakkoord is afgesproken dat een verlenging van de loongerelateerde WW-conforme uitkering afhankelijk is van de leeftijd van betrokkene en de tijd die hij bij het Ministerie van Defensie heeft gewerkt. Die tijd wordt hier gedefinieerd. Zie echter ook artikel 6, vierde lid, en de toelichting daarop.

Artikel 2

In het algemeen gedeelte is al aangegeven dat er voor is gekozen de WW van overeenkomstige toepassing te verklaren. Dit betekent dat alle bepalingen gegeven in dan wel krachtens de WW die de normen en voorwaarden regelen ter verkrijging van een uitkering van overeenkomstige toepassing zijn. Concreet houdt dit in, dat de toelatingscriteria, het