Middelbaar onderwijs, Zie Onderwijs. Middelbaar. Middelbaar techniscne scholen. Eindexamenopgaven van de M.T.S. v. bouwk. Verzameling opgaven van het toelatingsexamen tot de m.t.s. in Ned. Middelburg : Adresboek van Middelburg. Middellandsche zeegebied. Boveri, Al. : Opmarsch in de Middellandsche Zee. Hallen, E. van der: Tusschen Alpen en Pyreneeën. Middelnederlandsche letterkunde. Ginneken, Jac. van, en zijn Nijmeegsche leerlingen : De taalschat van het Limburgsche leven van Jezus. Notermans, J. : ’n Middeleeuws processiespel uit Roermond. Tekstuitgaven. Beatrijs. Naar het Haagse handschrift. Esmoreit. Hadewijch. — Uit de verzen en het proza. Kazemier, G. : De historie van lsabele en Verowin. Zie Reinaert — Sidrac, Het boek van. Middelpunt, Het. Amsterdam, W. ten Have. No. 1. Th. Spoerri : Bevrijdend geloof. No. 2. Th. Spoerri : De weg tot de daad. No. 3. H. J. BinderUnerM : Vier brieven van het nieuwe leven.

Middendorp, Herman: Het mysterie van de gele enveloppe. Leiden, A. W. Sijthoff. Nov. 8o. 20 X 14. 190 blz. [Speurderserie], fl. 1.35 ; geb. 11. 1.65 Alleen voor erkende leesbibliotheekhouders, hij afname van de geheele serie fl. 1.14 ; geb. fl. 1.44. Middendorp, Herman : Het opstel. Hulpoefeningen bij het leren schrijven van opstellen voor de laagste klassen van het voortgezet'onderwijs. Zwolle, W. E. J. T.jeenk Willink. Fcbr. 8o. 20 5 X 14. 102 blz. fl. 1.— ; geb. fl. 1.25 Middendorp, Herman, en Chr. M. Metzlar : Taal. Leergang voor het middelbaar en gymnasiaal onderwijs. Zwolle, W. E. J. Tjeenk Willink. 8o. 20 5 X 14. 1B. (Oefeningen). 3e dr. Febr. 97 blz. fl. 0.90 ; geb. fl. 1.20.

Middendorp, W. : B. A. beschouwingen Renkum, betreffende, maar ook het Rijk rakende. Amsterdam, De Arbeiderspers. A'ov. 8o. 24 X 16. 48 blz. fl. 0.60 Middenstand. Dungen, P. A. van den : De middenstandsbeweging in Ned. Heyman, G. : De middenstand in de staathuishoudkunde. Hegman, G.: Voor den middenstand. Hoogewerff, J. ./. : Wetskennis v. den middenstand. Uitwerkingen examen middenstandsdiploma. Zie Boekhouden — Handelsrecht — Handelswetenschappen — Vestigingswet — Winkeliers. Middenstandsdiploma algemene handelskennis. Bussum, G. A. J. van Dishoeck. No. 1. C. J. van Eyndthoven : Grondbeginselen van bedrijfsl. No. 2. C. J. van Eyndthoven: Handelskennis. No. 3. C. J. van Eyndthoven : Rechts- en wetskennis. Middenstands-diploma, Het. Door R. Schans en J. W. de Klerk. Zutphen, W. J. Thieme & Gie. No. 1. R. Schans: Boekhouden.