‘Wijnstroom, J. J. : Dietsch verleden. [Gedichten,. Bussum, G. A. J. van Dishoeck. Dec. 80 . 20 6 X 15. 128 blz. Geb. fl. 1.90 Wypkema, A. : De invloed van Nederland op ontstaan en ontwikkeling van de staatsinstellingen der Z. A. Republiek tot 1881. [Amst.], J. H. de Bussy. Oct. 8 o. 23 x 15. XI, 537 blz. 11. 4.50 ; geb. fl. 5.50

Wijs, Joh. lh. M„ Zie Angenent, A. W. P. Wijsbegeerte. Aalders , W. J. : Enkeling en gemeenschap. Alpem, H. : De opmarseh der philosophie. Angelinus, P. : Wijsgerige gemeenschapsver. Banning, W., en J. D. Bierens de liaan : Europeesche geest. Beerling, B. F. : Crisis van den mensch. Bergh—van Dantzig, J. van den : Het eeuwige ogenblik. Bladen, De vrye. Jrg. 16. No. 5. M. ter Braak : De nieuwe elite. Bowman, A. A. : A satramental-universe. Bijdragen van de Philosoph. en theolog. faculteiten der Ned. Jezuïten. Cuypers, K. : De grenzen van het denken. Dialogen, Signifische. Durant, W. : Van Socrates tot Bergson. Erasinus, D. : Een vierde twaalftal samenspraken. Fortune, D. : De machinerie van het denkvermogen. Ganse, R. van : Ruimte en tijd. Hoogveld, J. II. E. J. : Inl. tot de wijsbegeerte. Huxley, A. : Ideaal en werkelijkh. Journal, The, ol' unified Science. Mac Leod, A. H. D. : Geest en stof. Mac Murray, ./. : Zijn wij werkelijk stoïcijnen ? Mededeelingen der Kon. Ned. akademie van wetensch. Afd. letterk. Nieuwe reeks. Dl. 2. No. 4. W. J. Walders : Het vraagstuk natuurlijk—bovennatuurlijk, door moralisten gezien. Montesguieu, Ch. de : Perzische brieven. Ouspenstky, P. D. : Een nieuw model van het heelal. Poortman, J. J. .- Drei Vortrage über Philosophie und Parapsychologie. Postma, J. : De werkelijke waarden van het leven. Postma, ./. : Hermes en zijn kaboutervolkje. Rossem, C. van : Empir. zekerh. en noodzakelijkh. Schaper, S. : Tegen hoogen prijs. Schotman, J. W. : Jodulphus en de kater en hoe ze te weten kwamen wat wijsheid is. Valetm, M. C. : Leerb. der philosophie. Wolf, H. : Inleiding in de wijsbegeerte. Wijsbegeerte, wetenschap, menschbeschouwing. Zie Aforismen — Cultuurfilosofie — Ethiek — Godsdienstwijsbegeerte — Hiernamaals — Humanisme — Neo-Kantianisme — Onsterfelijkheid — Positivisme — Rechtswijsbegeerte —• Schoonheidsleer — Toekomst — Yoga. Zie Aristoteles — Bergson, H. -— Erasmus, D. — Montaigne, M. E. de — Nictzsohe, F. W. — Schopenhauer, A. — Spinoza, B. de -— Thomas van Aquino — Tolstoi, L. N. — Voltaire, F. M. A. de.

Wijsbegeerte, wetenschap, menschbeschouwing. Een achttal voordrachten gehouden voor de studenten van de medische en andere faculteiten te Amsterdam. Door H. J. Pos, H. M. J. Oldewelt, G. U. Ariëns Kappers, L. van der Horst, J. H. van