Wijnaendts Francken, C. J. : Mensehenkennis en levenswijsheid. Keur van spreuken, gedachten en aphorismen van schrijvers en wijsgeeren uit vroeger en later tijd. Verzameld, verdietscht en ingel. door G. J. Wijnaendts Francken. Amst., Wereldbibliotheek. Sepl. 80 . 19 x 13. 241 blz. Geb. fl. 2.—

Wijnbeek, Phé : Wij voegen ons. (Bosch & Keuning). Geb. fl. 2.40. — In prijs verlaagd : geb. fl. 1.65

Wijnberg, J., Zie Jacobs, H J.

Wijngaarden, N. van, Zie Greeve, L. P.

Wijngaert, Frank van den : Inventaris der Rubeniaansche prentkunst. ’s-Gravenh., Mart. Nijhofl. Oct. 4o. 28 s x 22. 112 blz. Geïll. fl. 6 .—

Wij nne, H. A. M., Zie Reglement, Alg., v. de waterschappen.

Wynne, Pamela : Als droomen werkelijkheid worden. [A dream comes truej. Ned. bew. van Hillegonda van Reenen. Hoorn, West-Friesland. Juni. 8 o. 21 X 14. 274 blz. fl. 2.10 ; geb. fl. 2.75 Wijsbegeerte. Angelinus : Wijsgerige gemeenschapsleed Annalen van het Genoolsch. v. wetensohappel. philosophie. 'Bed;, L. Adams : Wijsheid uit het Oosten. Bergh—van Danlzig, J. van den : Het tijdruimte-spectrum. Bijdiagen van de philosoph. en theolog. faculteiten der Ned. Jezuïeten. Üelaruelle, A. : Het eeuwig getal. Duiant, W. : In den hol' der wijsbegeerte. Gilson, E. : De middeleeuwsche wijsbegeerte. Gomperz, II. : Interpretation. Boyack, L. : Schets eener spontaneïteitsphilosophie. Humanisme. Actueele opgaven en wegen. Leendcrtz , VV. : Rangorde van geestel. waarden. Lin Yulang : Levenswijsheid met een glimlach. Ouspensky, P. D. : Een nieuw model van het heelal. Ovink, B. J. H. : Philosophie und Sophistik. Pus , H. J. :■ Filosofie der wetenschappen. Sylvester, E. : Het wezen van den mensch. Tijdschrift v. philosophie. L i anus, L. : Problemen des levens verklaard. Verslag alg. vergadering der Vereniging v. Thomist. wijsbeg. Vluemans, A : De wijsbegeerte der volken. Zie Aforismen — Chineesehe wijsbegeerte —• Cultuurfilosofie — Godsdienstwijsbegeerte — Grieksche wijsbegeerte — Natuurfilosofie — Psychologie — Rechtswijsbegeerte — Schoonheidsleer. Zie Aristoteles — Bergson, H. — Blondel, M. — Erasinus, D. — Herder, J. G. von — Kierkegaard, S. — Nietzsche, F. — Pascal, B. — Plato — Spinoza, B. de — Thomas van Aquino — Voltaire, F. M. Arouet de.

Wijsenbeek, L., Zie Tijdperk, Het, van de Camera Obscura. Wijsheid uit het Oosten, Beek L. Adams.

Wijthoff, W. F. : De staatsinrichting van Nederland. 4e dr. Haarlem, Erven F. Bohn. Aug. 4o. 25 X 16 5 . VIII, 430 blz. fl. 4.50 ; ggj) fl. 5.50

Wytzes, A. L. J., Zie Lancée, Th.

Ybema, W., Zie Weststrate, W. A. G.

Yggdrasil, Ileyting, A.