Asthma — Beroepsziekten — Bloed — Bloedarmoede — Bronchiaalboom — Chemotherapie — Coarctatis aortae — Dieetleer — Diergeneeskunde — Embolie — Endocrinologie — Erfelijkheid — Erythema nodosum — Geslachtsziekten — Haemagglutinatie — Hart — Heelkunde — Hersenen — Huid — Huisartsen — Immunologie — Influenza — Inwendige geneeskunde — Kanker — Kindergeneeskunde — Kinderverlamming — Laparoscopie — Lateraalsclerose — Lever — Lichttherapie — Magnetisme. Dierlijk — Meningitis — Microbiologie — Oor — Orthopaedagogie — Physiologie — Physiologische scheikunde — Psychiatrie — Psychosomatische geneeskunde — Psychotherapie — Pijnzintuig —• Radiologie. Medische — Scheensgeneeskunde — Schweitzer, A. — Serologie — Slaap — Sociale geneeskunde — Spondylitis tuberculosa — Strophulus infantum — Suikerziekte — Tandheelkunde — Tennisarm — Thrombose — Tropische, geneeskunde — Tuberculose — Tumoren — Verbandleer — Verloskunde — Vrouwenziekten — Zenuwzwakte — Ziekte van Bouillaud — Ziektekunde — Zwangerschap.

Geschiedenis. Bijdragen tot de geschiedenis der geneeskunde. Zie ook Bacteriologie — Koch, R. — Semmelweis, I. Ph. Populaire geneeskunde. Bos, N.: Natuur en gezondheid. Geneeskunde, De nieuwe, voor het huisgezin.

Geneeskunde en erfelijkheid. Onder red. van M. J. Sirks en P. J. Waardenburg. Met medew. van G. P. Frets, P. H. G. van Gilse, M. R. Heynsius van den Berg e.a. 3e, geh. herz. dr. Lochem, De Tijdstroom. 1949. 25 X 16 5 . 484 blz., 16 blz. foto's, fl. 22.50; geb. fl. 25.—

Geneeskunde, De nieuwe, voor het huisgezin. Volledig werk over de geneeskunde en de gezondheidsleer voor het gezin, vermeerderd met een volledige uiteenzetting over de natuurgeneeswijze. Samengest. door Ravmond Petit, in samenwerking met Bercovici en B. Baumel. Bijvoegsel; Beknopte uiteenzetting over veeartsenijkunde. |La nouvelle médecine familiale!. Ned. vert. onder toezicht van A. Serayen en A. van Loey. Geïll. met 24 buitentekstpltn. in kleur door Erges. Breda. Sana (Marksingel 20. Aug. 24 X 16. 747 blz. Geb. fl. 29.50

Geneeskunde, Sociale. Amst.. Noord-Holl. U.M.

7. P. J. M. Haanappel: De zorg voor moeder en kind. Geneeskundig schooltoezicht: Mol, C.: School en gezondheidszorg. Geneeskundige scheikunde. Zie Bloedgassen. Geneeskundigen, Zie Aansprakelijkheid van de medicus — Exlibris. Geneesmiddelen. Codex medicamentorum Nederlandicus. Geneesmiddelleer. Acta phvsiologica et pharmacologica Neerlandica. Arkel, C. G. van: Onverenigbaarheid van geneesmiddelen. Commentaar op de Codex medicamentorum Nederlandicus. Nelemans, F. A.: De werking van onze voornaamste geneesmiddelen. Zie ook Anti-coagulantia.