Jaartallen en voorvallen. Jongh, J. W. de, en A. G. van Poelje: Beknopt leerboekje der vaderlandse geschiedenis en der algemene, voor zover deze daarmee in onmiddellijk verband staat. Jongh, J. W. de, en A. G. van Poelje: Kleine vaderlandse geschiedenis. Kampen, J. van, en J. D. H. Tander: Neerlands verleden. Lukkes, J., en J. A. J. Nonnekens: Hoe het groeide. Menkman, H.: Je maintiendrai. Meulen, G. van der, en H. Wansink: Ons oude Nederland. Moerman, J. J., en L. Roggeveen: Historische taferelen. Napel, G. ten: Twintig eeuwen vaderlandse geschiedenis in beeld gebracht. Nillesen, J. A.: Rood, wit en blauw. Overzicht, Beknopt, van de vaderlandse geschiedenis. Paulusse, J. P., en J. Voorwinden: Taal. Platenalbum, NoordhoCf’s, van de vaderlandse geschiedenis. Prop, G.: Kleine vaderlandse geschiedenis in woord en beeld. Prop, G.: Vaderlandse geschiedenis in woord en beeld. Raalten, D. van: Ken ik mijn les? Raalten, D. van: Mijn eerste geschiedenisboekje. Raalten, D. van: Uit onze historie. Rooymans, G. J., en C. H M. Post: Nieuwe banen. Dl B. Rijsens, F. van, A. J. van der Meulen en C. S. Jolmers: Vaderlandse geschiedenis v. de l.s. Schmit, F. J.: Geschiedenisboekje. Snoek, 1.: De vaderlandse geschiedenis. Tijdtafel. Wigman, H. G. M.: De geschiedenis van de mensheid. „Nederland”, Stoomvaart Maatschappij. Roever, J. W. de: De Nederland in de tweede wereldoorlog.

Nederlanders van de negentiende eeuw. Biografieën onder auspiciën van de Maatschappij der Nederlandsche letterkunde. Onder red. van H. Berkhof, A. M. Hammacher, Anton van Duinkerken, K. Heeroma, F. P. Huygens, B. W. Schaper, G. Schmook en H. Smitskamp. ’s-Gravenh., D. A. Daamen. Zie Smit, J. Nederland—Israël. Officieel orgaan van de Kamer van Koophandel Nederland—Israël en het Genootschap Nederland—Israël. Ie jrg. (No. 1. Jan. 1951). Haarlem, Boom—Ruygrok. Per jrg. (12 nrs.). fl. 9.—

Nederlands. Een serie leer- en leesboeken voor het v.h.o. en m.o. Onder red. van G. J. van der Keuken. Zutphen, W. J. Thieme & Cie. Zie Boer, P. J. C. de — Karsemeijer, J. -— Keuken, G. J. van der. Nederlands Hervormde Kerk. Bloemsma, L. J., J. van Dijk en H. O. R. van Tuyll van Serooskerken: Waar het in het proces tegen de Ned. Herv. kerk om gaat. Bronkhorst, A. J.: Opnieuw naar Amsterdam. Dongen, J. C. van: De nieuwe kerkorde en wij gemeenteleden. Golterman, W. F.: De kerkelijke situatie. Haitjema, Th. L.: Het eerste doel bereikt. Honders, H. J.: Wat verandert er in de Ned. Herv. Kerk door de nieuwe kerkorde? Kerkorde der Nederlandse hervormde kerk. Postille 1951—1952. Zie ook Kerkrecht. Nederlands historisch instituut, Rome. Mededelingen van het Nederlands historisch instituut te Rome. Nederlandse delta, De, Hulzen, A. van.