Zegelregt.

Vrijstellingen. Scheeps-journalen der schippers ; zeebrieven en Tarkschc paspoorten; registers van ondernemingen en veren van middelen van vervoer te water en te land; koopmans-boeken , voorgeschreven bij het Wetboek van Koophandel en die gehouden worden ter voldoening aan de wetten op ’s Uijks belastingen; logemenlhouderslijsten: quitantieu, niet meer dan /' JO bedragende, en niet op rekening van hooger bedrag zijnde; coupons en dividend-bewijzen; kassiers-briefjes , niet aan order of toonder afgegeveu; vrachtlijsten, vrachtbrieven en cognossementen; wisselbrieven enz., inde overzeesche bezittingen van het Rijk opgemaakl en aldaar van zegel voorzien;,catalogussen , mits niet voor openbare verknopingen gedrukt; muziekwerken; prospectussen van boekwerken; tijdschriften voor kunsten en wetenschappen , slechts eens inde maand uitkomende , en minstens twee vellen druks beslaande; berigten inden vorm van brieven, mits verzegeld en voorzien van adres aan wie dezelve gerigt zijn; drukwerk , waarvan het papier niet meer dan 2 vierkante palmen oppervlakte heeft , mits geene couranten of nieuwspapieren zijnde , die , zonder uitzondering, aan het zegelregt voor gedrukte stukken, hierboven opgegeven , onderworpen zijn: uit-de-hand-te-hunr- of te-koop-stellingen (gedrukte), aangeslagen op het pand (de niet gedrukte zijn van zich zelve vrij). Bij wisselbrieven, huur-cedullen , beleeningen , zal aan het zegel ougezegeld papier mogen worden aangehecht, wanneer het zegel papier te klein is voor het geschrift. Zegels verkoopen of uitgeven mag niemand doen, die «faartoe door het dep, van Finantien niet gcraagtigd is. Boete ƒ75 en verbeurte der zegels.