Zegelregt.

V RIJSTE LLI N GE N.

Scheeps-journalen der schippers; zeebrievcn en Turkschc paspoorten; registers van ondernemingen en veren van middelen van vervoer te water en te land; koopmans-boeken , voorgeschreven bij het Wetboek van Koophandel en die gehouden worden ter voldoening aan de wetten op ’s Rijks belastingen; logcmenthoiidcrslijsten ; quitantien, niet meer dan ƒlO bedragende, en niet op rekening van hooger bedrag zijnde; coupons en dividend-bewijzcn; kassiers-briefjes, niet aan order of toonder afg geven, vrachtlijsten, vrachtbrieven en cognossementen; wisselbrieven enz., inde overzeesche bezittingen van het Rijk opgemaakt en aldaar van zegel voorzien; catalogussen, mits niet voor openbare verkoopingen gedrukt: muziekwerken ; prospectussen van boekwerken; tijdschriften voor kunsten en wetenschappen, slechts eens inde maand uitkomende , en minstens twee vellen druks beslaande; berigten inden vorm van brieven, mits verzegeld en voorzien van adres aan wie dezelve gerigt zijn; drukwerk, waarvan het papier niet meer dan 2 vierkante palmen oppervlakte heeft, mits geene couranten of nieuwspapieren zijnde, die zonder uitzondering , aan het zegelregt voor gedrukte stukken, hierboven opgegeven, onderworpen zijn;— uit de – hand -te – huur -of tekoop-stellingen (gedrukte), aangeslagen op het pand. Bij wisselbrieven , huur-cedullen , beleeningen , zal aan het zegel, ongezegeld papier mogen worden aangehecht, wanneer het zcgelpapier te klein is voor het geschrift. Zegels verkoopen of uitgeven mag niemand doen, die daartoe door het departement van Finanticn niet gemagtigd is. Boete ƒ75 en verbeurte der zegels.