Tijdperken voor hetljaar 1899.

Jiiliaanschc periode Schepping der wereld, volgens de gewone tijdrekening 5942 Schepping der wereld, volgens de Joodsche tijdrekening beginnende 3 October sf>6o Zondvloed Opbouw van Rome ■ ~651- Geboorte van Chkistps 1899 Jaartelling der Javanen 1824 Turksche Hegira , beginnende 11 Maart -3 [ Stichting van de St. Hypolitus of Oude Kerk . . . 609 Delft verkrijgt stadsrechten en vele vrijheden, bij de Keur door den Roomsch-Koning Willem 11, verleend 653 Belegering van Delft door Hertog Albrecht van Beijeren 541 Stichting der St. Ursula of Nieuwe Kerk .... 518 Uitvinding der Boekdrukkunst 476 Voltooiing van den Toren der Nieuwe Kerk . ... 4UÖ Brand van Delft, waardoor het grootste gedeelte der Stad verwoest werd 863 Overgang van Delft tot de Staten en vestiging van Prins Willem I inde stad Unie van Utrecht . . ■ ■ ■ • • ■ • – • „ Invoering van den Gregoriaanschen of nieuwen stijl . 31/ Moord van Prins Willem Ite Delft 815 Brand van het Stadhuis 2»1 Opbouwing van het nieuwe Stadhuis '" Verovering van Jacatra, of de grondvesting van de macht der Nederlanders in Oost-Indie 2/9 Voltooiing van het Praalgraf van Prins Willem I . . 2/8 Dood van Hugo de Groot Vrede van Munster Ramp van Delft, door het springen vaneen kruitmagazijn 245 Opbouwing der St. Ursula-kerk op het Bagijnhof . . lob Stichting der Uuthersche Kerk 1 ® Vestiging van het Koninkrijk der Nederlanden ... »b Opbouwing der Armenkerk Opbonwing der Synagoge Oplichting der Polytechnische School . . • ■ • • Torenspits der Nieuwe Kerk door brand vernield . . Torenspits der Nieuwe Kerk herbouwd ..... Opbouwing der H. K. Kerk op den Burgwal ... Opbouwing der R. K. Kerk op de Voorstraat . . « Onthulling van het Standbeeld van Hugo De Groot – 13 Aanvaarding der regeenng door Koningin Wilhelmm .