HEERLEN. Voor onze club, heeft pg. Chr. v. d. Bilt een prachtige vervolg-cursus over het „Eeuwige IJs" gehouden De belangstelling voor deze cursus was zeer groot, hetgeen erg prettig was, zowel voor den inleider als voor de club. Er dient nog vermeld, dat door een gelukkige regeling van de Gewest. Vr. Prop. Comm., de vrouwen uit de Mijnstreek in staat zijn gesteld aan de grote demonstratieve verg. te Arnhem op Zondag 15 Maart deel te nemen. Van onze club nemen 16 vrouwen deel. M. S.

HEILO. 4 Maart hadden wij een huish. vergadering ten huize van pg Visser—Jansen. Besloten werd 250 brochures „De vrouw voor het Plan" te bestellen. Vóór wij met deze brochure op stap gaan, houden wij op 19 Maart een openb. vergadering, waar pg Barbiers— Seelemeijer uit LJmuiden voor ons een en ander over het Plan zal uiteenzetten. Vrouwen zorgt allen aanwezig te zijn. Ieder is welkom.

M. V.—J.

HILLEGOM. Dinsdag 3 Maart hielden wij een zeer goed bezochte hh. verg. Ingekomen stukken werden behandeld. Een onzer vrouwen zal waarschijnlijk naar „De Born" gaan voor een echolingsweek. Door mevr. Mol—Vogelaar zijn fle voorstellen der jaarverg. besproken. Als afgevaardigden gaan pge. Dingelhof—Enzerink en Standaart—Nouwland. Onze vrouwen zullen hun medewerking geven voor het kinderfeest od 1 Mei: 400 Plan-brochures voor de vrouwen zijn aangevraagd. E. S.—N.

HILVERSUM. Op Dinsdag 3 Maart hielden wij onze huish. verg. Aanwezig waren 35 leden. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Mei-commissie om ons- aller medewerking voor het grote Mei-spel „Een spel rond een lied". Voorz. wekte alle leden op hun medewerking te verlenen. Hierna bespraken we de colportage met de Plan-brochures, waarvan wij 600 ex. besteld hebben. Aan de ontwikkeling en scholingswerken op de Born zullen dit jaar 2 bestuurders en 2 leden deelnemen, terwijl 5 vrouwen een drie-daagse bijeenkomst zullen meentaken. Tot slot hield pg. Th. Tolet een goed geslaagde inleiding over het onderwerp „De vrouw en het Plan", welke door allen aandachtig werd aangehoord. Na afloop werden nog enige vragen gesteld, die door pg. Tolet werden beantwoord. Daarna zongen we gezamenlijk „Broeders verheft u ter vrijheid". M. B.

HOENDERLOO. Ten huize van pg.e Kootstra kwam ons groepje weer samen. Met belangstelling Werd geluisterd naar het vervolg van de inleiding van pg.e G. Ringnalda—Postma, over het ontstaan en de groei der socialistische beweging. Na de pauze werd voorgelezen uit Bartje, waarvan door allen genoten werd.

HOOFDDORP. Op Maandag 2 Maart hield onze club haar h.h -verg. waar 11 vrouwen en onze gewestelijke propagandiste pge. Onas aanwezig waren.

De ingekomen stukken werden behandeld. P.ge Dierkx zal een studieweek maken naar „De Born". Het Meifeest werd besproken. Door de vrouwen zal het stukje „Waarom" opgevoerd worden. We zullen 100 brochures bestellen „De vrouw en het Plan". Met de lotenverkoop voor ons Kinder-Meifeest is begonnen.

B. D.

HOORN. Op Vrijdag 28 Pebr. hield de club een ledenverg. waar aanwezig waren 43 leden. Na de opening en zang deelde voorz. mede dat de reis naar Arnhem niet doorgaat, daar dit nogal prijzig is. Naar een verg. van de Ver. voor Reclassering zijn 2 afgev. geweest, n.1. pg.e v. d. Zei en pg.e Woestenburg. Op Donderdag 27 Pebr. hadden we een demonstratie van de Crisis-Zuivelcomm. in de Parkzaal, waar we flink vertegenwoordigd waren. In Maart krijgen we een demonstratie van de Gasfabriek waarvoor zich op de verg. al 41 leden opgaven. Op Donderdag 5 Maart gaat een hele groep vrouwen naar Berkhout om daar het 10-jarig bestaan dier afd. te vieren. De Meicomm. voor

TOILETZEEP

het kinderfeest werd benoemd. Tegen elven werd deze prettige verg. gesloten.

C. E. D.—v. H.

SINT JACOBI-PAROCHIE. Onze club vergaderde op Donderdag 27 Pebr. Aanwezig waren 10 vrouwen. We hebben 200 geschriftjes besteld „De vrouw voor het Plan". Verder werkt de voorz. op om 11 Maart naar Franeker te gaan waar de Partijvoorzitter Koos Vorrink komt spreken. Dan leest voorz. iets voor van Ida Boudier Bakker. 19 Maart komt pg.e Boerlage bij ons op de verg. Vrouwen, weest dan allen present. Tot slot zongen we „de Werkers der Wereld." T. H.

KAALHEIDE. 4 Maart hielden wij een bijeenkomst, waar aanwezig waren 19 leden en een gast, die wij als lid voor de partij en voor de Club inschijven konden. Pge Santen—Waage hield een inleiding over China en Japan, die voor onze vrouwen zeer leerrijk was. De volgende bijeenkomst is op 18 Maart, maar we hopen dat alle vrouwen aanwezig zijn, daar we enige stukjes gaan leren voor het 1 Meifeest.

H. v. B.

LEMMEN. Vrijdag 26 Februari hielden we onze jaarvergadering. Aanwezig 23 leden. Van de brochure „De vrouw voor het Plan" zullen 100 ex. worden besteld. De voorstelen voor de jaarvergadering werden behandeld. Als afgevaardigde werd benoemd S. v. d. Veen—Jongsma. Voor de Prov. Vrouwendag in Gaasterland gaven velen zich op; de niet aanwezige leden zullen bezocht worden. Voor de regeling 1 Meidag gaven zich vijf leden op.

A. de B.—V

NOORDWOLDE. Huish. verg. op Donderdag 27 Febr. Aanwezig waren 8 leden. Medegedeeld werd, dat pg. H. Stellingwerf—Veldhuizen gekozen is, om deel te nemen aan de studieweek op „De Born". De voorstellen voor de Alg. Verg. werden behandeld, terwijl pg. A. Zondergeld— v. d. Veen tot afgevaardigde gekozen werd. Pg. Sj. Zondergeld—Hoogendijk bracht verslag uit van de Gew. verg. te Leeuwarden. Aan de demonstratie 15 Maart kan door ons niet worden deelgenomen, daar de onkosten te groot zijn. Op de volgende verg. zal de mogelijkheid besproken worden om te sparen voor de Vrouwendag in Gaasterland. L. de V.

STADSKANAAL. We hielden 6 Maart onze huish. verg. Er waren 25 vrouwen aanwezig en 3 mann. pgn. Besloten wordt naar de eerste kadercursus 1 afgev. te zenden, n.1. pg. Leerhouwer— Schreuder. De actie Prol Vr. zal worden voortgezet. De vrouwen werd een grote vreugde bereid, daar haar door het partijbestuur een prachtPlanvlag met de initialen S.D.V.C. werd overhandigd. Wat dit teken van waardering voor onze vrouwen betekent, laat zich denken. Pg. Prins hield bij het overreiken een pittige rede en sprak de wens uit, dat de vrouwen steeds paraat zullen zijn en veel gebruik zullen mogen maken van dit cadeau. Er zal nu binnenkort ook een eigen vlag in onze groep verschijnen. Tot slot zongen we het lied van „De vlag". 2 April zal onze jaarverg. gehouden worden.

R. V.—H.

URETERP. Onze afd. vergaderde Woensdagavond ten huize van de secr. 12 Leden aanwezig, één nieuw lid, twee gasten, helaas ook een bedankje. Afgev. naar Arnhem pge. Winter— Wouters, Bakkeveen. We bestelden 100 exempl. „De vrouw en het Plan" en zullen meehelpen tot ledenwerving en trachten nieuwe ab. op de Prol. Vr. te krijgen, waarvoor enige proefnummers worden aangevraagd. De agent der „Arbeiderspers" is wel genegen de courant wekelijks te bezorgen en abonnementsgeld te innen. Met het

oog op de kosten gaat geen vrouw naar de kadercursus te Leeuwarden en kunnen we ook geen gegadigden opgeven voor „De Born". Zo enigszins mogelijk gaan we per autobus naar Gaasterland (7 Juni), viering gewestelijke vrouwendag. Naar aanleiding van het artikel in „Mededelingen" van pge. Verwey—Jonker hield pge. Westerhuis hier een inleiding over ons Plan. Hij legde er de nadruk op, dat wil het indruk maken, het Plan door ons gesteund moet worden. Voor het 1 Meifeest maken onze vrouwen handwerken, etc., die dan verloot kunnen worden ten bate onzer kas. Volgende verg. Dinsdag 31 Maart 's middags 2 uur ten huize pge. Westerhuis.

H. P.

USQUERT. Vrijdag 6 Maart hielden wij een gezellige bijeenkomst ter inwijding van nieuwe leden in 't Volksgebouw. Aanwezig waren 60 vrouwen. Na opening zongen we eerst de Internationale. Er gaven zich 2 abonne's voor de ProL Vrouw op. Er werd besloten 10 ex. van de Pr. Vrouw aan te vragen en deze zo mogelijk te verkopen. Twee vrouwen gaven zich op om er mee te werken. Naar de kadercursus voor het Instituut gaan de pgen. Wieringa, Zuur en Knot —Start. Daarna hield wethouder Geerling een korte inleiding over electriciteitsvoorziening ten plattelande en verder werd iets gelezen uit het boek „Troelstra de Ziener". Tot slot „Hun schande en de onze" uit „De Hel van Dachou" Na het zingen van de Socialistenmars en een woord van dank aan pg. Geerling werd deze prettige vergadering gesloten. M. H. H

VIANEN. Dinsdag 3 Maart hielden we een goed bezochte huish. vergadering waaronder 4 nieuwe leden. Als afgevaardigde naar de jaarvergadering te Arnhem is benoemd Pge J. Middelhoop—Lavigne. De afgevaardigde naar Dordrecht naar de gew. verg. is Pge v. d. Berg. Van het nieuwe geschriftje de „Vrouw voor het Plan" zijn er 200 besteld. Verder werd besproken het a.s. Meifeest. Volgende vergadering bij Pge K. v. Dam—v. d. Meulen op Woensdag 1 April a.s. G. v. B.—v. d. H.

WORMERVEER. Donderdag 5 Maart hielden we een goedbezochte h.h. vergadering. Aanwezig waren twee nieuwe leden en een gast. We besloten wekelijks 10 proefnummers van de „Prol. Vrouw" aan te vragen en die geregeld uit te zetten, met de hoop dat dit weer nieuwe abonné's mag opleveren. Na de pauze werd er voorgelezen uit de „Bonte Bundel" van Theo Thijsen. Er werd medegedeeld, dat 19 Maart pg. Wen.derick voor ons een inleiding zal houden over „Bijzonder en Openbaar onderwijs. Dit wordt weer een mooie avond, vrouwen. Komt dus zoveel mogelijk. A. W. Z.

ZUID-NOORDHORN. Op onze laatste huish. verg. werd de beschrijvingsbrief behandeld. Als afgevaardigde naar het congres werd p.ge Van der Veen aangewezen. We kregen een verslag van de Gew. Jaarverg. en de Vrouwendag. Besloten werd, voortaan meer aan brochureverkoop te doen. Wij zullen trachten, de jongeren te animeren voor onze leesclub. P. B.—L.

ZUTPHEN. Op 4 Maart hielden we onze clubverg. waar 31 leden aanwezig waren. Het bestuur werd gewijzigd. Pg.e Busch werd weder penningm.; pg.e Bot, secretaresse. Bespreking bestellen brochure P.P.C. Bespreking gasbedrijf contra petroleum, door pg.e Weersma—v. Duin. Voorstellen jaarverg. besproken. Een groep van 20 vrouwen zal de demonstratieve verg. bezoeken. Benoemd in het Mei-comité pg.e Linsveld en in het Kinder-comité pg.e Bot. C. A. B.—T.

Zolang er nog een woord over mijn lippen komt, zolang er nog bloed door mijn aderen stroomt, zolang zal ik werken voor de vrede, ook dan als dat werk mij mijn geluk en mijn leven kost.

SELMA LAGERLOF.