KLEDING EN HANDWERKJES

Meisjesmantel - 8 jaar

(Op verzoek.)

Bovenwijdte 78 cm.

Mantellengte 80 cm.

Mouwlengte 35 cm. voornaad. Het patroon kan zowel voor een zomer- als voor een wintermanteltje

dienst doen. Voor de zomer kiest men een dun wollen stofje, terwijl men voor de winter wat dikkere stof neemt, het bovenstukje voert en er een kraagje van fluweel op zet. Wel moet men een soepele stof nemen, 'daar een klokkend rokje van stijve stof niet mooi valt.

Bij stofbreedte 130 cm. heeft men

1.60 mete^ nodig.

Aan de overslag van lijfje en rokje knipt men het belegstuk aan. Dit is bij het rokje 8 cm. breed, voor het lijfje in de taille ook 8 cm. breed, maar loopt van hier schuin naar boven tot in de schoudernaad waar het nog 3 cm. breed is.

De taillenaad van rok en lijfje wordt aan elkaar gestikt, de naad in de holling ingeknipt, goed opengeperst, het belegstuk teruggeslagen en op de naad' gehecht. De bovenkant wordt ook van binnen, tot m-vóór op elkaar gestikt* hier wordt de naad tot het stiksel ingeknipt en de kraag tot m-voor aangezet.

Het is wel aardig bij dunne stof de kraag verschillende malen een halve cm. van elkaar, door te stikken.

De mouwen worden afgewerkt en ingezet. De voornaad valt 3 è, 4 cm.

naar voren. J. v. M.

*

Reis-étui

Voor we gaan reizen en trekken hebben we allerlei dingen nodig. Kopen is meestal duur en het is in sommige gevallen gemakkelijk zelf te maken.

Een werkelijk practisch artikel, dat ieder die op reis gaat kan gebruiken, dat maar een paar dubbeltjes aan materiaal behoeft te kosten, dat in een uur kant en klaar is gemaakt, dat fleurig genoeg is om als een klein geschenk dienst te kunnen doen. Alle eisen, die we stellen aan een bescheiden, zelfgemaakt cadeautje, dat ieder wel eens wil geven, worden bevredigd, als we het reis-étui gaan maken, waarin allerlei toiletbenodigdheden een plaatsje kunnen vinden. Vroeger kocht ik als materiaal: een fleurig lapje bont katoen voor de buitenzijde; een stuk hopitaallinnen voor de binnenzijde; een stukje stevig band voor de sluiting. In zo'n reis-étui kan men alle toilet-artikelen^ ook halfnatte washandjes, opbergen.