CLUBBERICHTEN

Clubberichten moeten gezonden worden naar de Arbeiderspers Hekelveld 15 Amsterdam.

AALSMEER en AALSM.-DIJK. Onze club vergaderde 11 Januari bij p.g. Onos—Constapel. Ingekomen stukken behandeld. Een van onze vrouwen las een fragment voor uit Helmut Harringa Zondag 29 Februari gaan enkele vrouwen naar de Kei nvergadering in Santpoort. 18 Februari hopen we weer oliebollendag te houden, ren bate van 't eigen gebouw. N M.—N.

AMSTERDAAM, (groep 3). 24 Januari huish. verg. De voorz. wekte de vrouwen op, allen deel te nemen aan de a.s. verkiezingen. Mevr. Oneking had, wegens gezondheidsredenen, bedankt als 2e secr. In haar plaats werd p.ge Alsemgeest gekozen. Voorts gaven zich enige vrouwen op, om met V.A.B. te werken; tevens zal er door alle vrouwen deel genomen worden aan de ledenwinstactie, zowel voor de partij, als voor de club. Na afloop van dit zakelijke gedeelte, besprak p.ge Dora de Jong voor ons het boek: „Madame Curie". Dit viel zeer in de smaak. Alle vrouwen volgden aandachtig haar boeiende beschrijving van dit werkzaam vrouwenleven. Het was een goede verg. in alle opzichten. M L.—v. d. H.

AMSTERDAM (groep 4). Op de 26 Jan. gehouden jaarverg. werd het jaarverslag onder dank goedgekeurd. Tot onze stpijt ging pge. Kalsbeek heen als voorz. wegens vertrek naar buiten. Wij danken haar voor wat zij voor onze groep deed. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: J. Mug—De Gooijer voorz.; A. de Wolf—Lijsenaar, secr.; üiterwaardestr. 31II; A. Romijn, colp.-leidster; M. Wouwes en mevr. Koster. Na de verg. boekbespreking door pge. Vorrink. Wij wekken onze leden op de prop.verg. voor vrouwen van partijgenoten te bezoeken op 13 Febr., K. du Jardinstr. 70. Spreekster N. de Jong—Zerriike. A de W.—L.

AMSTERDAM, (groep 11). 30 Januari hielden we een contactavond in zaaltje Theseusstraat. Voorz. opende met enkele mededelingen van h.h. aard. Wij hadden mevr. Polak bereid gevonden, ons iets over muziek te vertellen. Na het gemeenschappelijk zingen van een paar liederen, werd ons op een zo aardige en begrijpelijke wijze de muziek uitgelegd van variaties op een melodie van Mozart, dat allen de muziek, die mevr. Polak daarna speelde, beter hebben moeten aanvoelen. Na de pauze vertelde ze ons over vogelmelodietjes en over muziek van Beethoven. Prachtig was hetgeen ze daarna voor ons speelde op de piano. Het was een fijne avond. Vrouwen, het werk voor de ledenwinactie voor de partij is reeds gedeeltelijk uitgezet. Er zijn echter nog veel meer vrouwen, die kunnen werken. Wie nog geen adressen heeft, haalt deze even in Zuid bij Kogel, Hygiëalpl. 21, le ét.; in West bij De Bruyn, Katwijkstr. 16, le ét Bedenk dat vele handen groter resultaat maken M. de B.

DORDRECHT. 31 Jan jaarverg in de zaal van de Bakkersbond. De voorz. heette allen hartelijk welkom, o.a. drie nieuwe leden. Na het lezen der notulen werden de jaarversl. van secr. en pennningm voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, ook de vaan-

Alle clubs en commissies hebben deze week een circulaire ontvangen over een regelmatige actie voor onze krant.

Zoals ons bekend is, zijn er op het ogenblik verschillende plaatsen, waar onze vrouwen éénmaal per week of éénmaal per maand met de P.V. op pad gaan.

Waarom? Omdat zij ervan overtuigd zijn, dat juist in deze tijd uitbreiding van onze lezeressenkring zo heel nodig is.

Waarom zou een dergelijke actie in andere plaatsen niet mogelijk zijn?

Wanneer alle clubs en commissies dit mooie voorbeeld volgen, zullen resultaten voor onze „Proletarische Vrouw" zeker niet uitblijven.

Daarom verzoeken wij de clubs en commissies dringend de strook onderaan de circulaire in te vullen en zo spoedig mogelijk aan de ondergetekende te zenden.

Werkt U mee voor de P.V.?

G. J. DE JONG, N.V. „De Arbeiderspers", Hekelveld 15, A'dam-C.

deldraagster. Het uitstapje naar de Born werd besproken; er kunnen nog spaarsters opgegeven worden bij pg. v. d Heuvel. De voorz. wees op twee belangrijke cursussen van het Instituut, één voor Warenkennis en één voor Opvoeding van jonge kinderen. Opgeven voor deelneming bij pge. Heroma—Meilink. Verder wordt besproken de propaganda voor de a.s. verkiezingen, waar vele vrouwen voor nodig zijn. Ook gaf de voorz. een aansporing om te colporteren met V.A.B. en deelde mede, dat er nog in het laatst van deze maand een verg is M K. N.

GRONINGEN 25 Jan. jaarverg. De verslagen van secr., penn. en sub-agentesse werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de pgen. Aarsen—Jansen, Spekman—Dubois, Kolbeek—Albronda, werden herkozen. Een voorstel voor de a.s. jaarverg. van de Bond werd besproken en daarna met meerderheid van stemmen aangenomen. Mw. Segaar—Peperkamp vertelde een en ander over het leven van wijlen

Nynke van Hichtum en las voor uit haar werk. Volgende verg. op Woensdag 22 Febr

A M.—R.

DEN HAAG. Tijdens de Kerst-actie zijn 2720 brochures verkocht. Hadden we de brochures, zoals beloofd was, vlak na Sinterklaas gekregen, dan zouden we zeker alle 5000 verkocht hebben. Nu was het juist de week voor Kerstmis die hevige koude en we zijn bijzonder tevreden, dat ondanks het ongunstige weer nog een kleine 3000 brochures verkocht werden. Aan alle dappere werksters, die hieraan hebben meegewerkt, dus ook onze hartelijke dank. Voor het Tiele Wibautfonds werd op de Kerstvergadering gewerkt en ook in de groepen. Er werd bij elkaar voor ƒ 59.08 aan bonnen en kalendertjes verkocht, wat ten slotte nog een uitstekend resultaat is. W. R.—V.

DEN HAAG (Groep 9). Dinsdag 31 Januari J.1. hield cnze groep een cursusverg. met pg. M. Vrijenhoek, weth van Den Haag, ais inleider, met het onderwerp: „De ontwikkeling van Den Haag". Pge. Bouma opende en wees op de belangrijkheid dezer bijeenkomst in verband met de verkiezingen van Staten en Raad In een met lichtbeelden toegelichte inleiding gaf pg. Vrijenhoek een overzicht van wat op het gebied der arbeiderswoningbouw tot stand werd gebracht onder leiding van een s.d. wethouder voor de Volkshuisvesting en Stadsontwikkeling. Niet minder dan 15.000 arbeiderswoningen werden door de gemeente en door woningbouwverenigingen met steun van de Overheid gebouwd. Een prachtig werk, wat zeker dient te worden voortgezet en waarvoor alle pgn bij de komende verkiezingen hun beste krachten dienen te geven. Na de pauze vond enige gedachtenwisseling plaats. Tenslotte bleven de clubleaen nog bijeen voor een korte h.h. bijeenkomst.

M J P.—S.

HAARLEM. 26 Jan. eerste h.h. verg. in dit jaar, die door 43 leden bezocht werd. Bij de opening releveert voorz. in het kort de gebeurtenissen in het buitenland, in 't bijzonder de gebeurtenissen in Spanje. Zij vraagt de vrouwen toch vooral goed te beseffen, dat wij hier nog werken kunnen en wekt alle aanwezigen op, om al het mogelijke te doen bij de a.s. verkiezingen, opdat de uitslag zo worde, dat wij over ons zelf tevreden kunnen zijn. Door vertrek naar elders moesten we vier leden afschrijven, terwijl twee leden voor de partij bedankten. Voor de Kern vergadering van de Gewestelijke Vrouwenpropaganda-Commissie hadden zich 32 leden opgegeven. We hebben geen voorstellen voor de jaarvergadering Na afhandeling van de agenda, nam voorz ons in gedachte mee naar de raadszaal en gaf enkele indrukken van de raadsvergaderingen Tot slot zongen we „De gedachten zijn vrij"

K v. d S.—d J.

HAVELTE. H.h. vergadering op 17 Jan. Na opening worden de ingekomen stukken behandeld. Voor de scholingsweek op de Born worden geen candidaten gesteld, daar geen enkel clublid aan haar gezin onttrokken kan worden. Voor het kamp voor werkeloze meisjes kon niemand opgegeven worden, aangezien hier geen werkloze meisjeszijn van die leeftijd. Voor de jaarvergadering werden geen voorstellen gedaan.

H v. d. Z.—T.

HEERENVEEN. H.h. verg. 27 Jan. Na de opening wijdde de voorzitster enige woorden aan ons overleden trouw lid G. Koopmans— Hamstra. 17 leden hebben haar de laatste eer bewezen. Naar de kadercursus van het Instituut gaat pg. J. Vos—Utlzen. Voor het kamp van

COÖPERATIES

COÖPERATIE

„VOORUITGANG" U.A.

HAARLEM Kantoor Mr. Corneiisstraat ^ Broodbakkerij — Koekbakkerij Kruidenierswaren, Brandstollen

Doe het anders. Doe het beter

Wordt lid en verbruiker van

Coöperatie „Samenwerking"

HOOFDKANTOOR: TOLSTRAAT 61, AMSTERDAM.

Telefoon 25000—25002. Winkels door de gehele «tad.

Werft nieuwe abonné's!