ZOMERBIJEENKOMSTEN 1939 OP „DE BORN"

Zoals wij de vorige week reeds beloofden, publiceren wij in dit nummer de studie- en scholingsweken, die dit jaar op „De Bom" zullen worden gehouden. Het zijn:

Algemene Scholingsweek voor bestuursleden

Van Vrijdagmiddag 19 Mei tot Donderdagmorgen 25 Mei. Deze week heeft ten doel met de bestuursleden onzer clubs en wel in het bijzonder met de voorzitsters

en de secretaressen te spreken over het werk onzer vrouwenclubs en de taak van de bestuursleden.

Practische oefeningen worden gehouden in het leiden van een vergadering, in het voeren van het secretariaat, enz. Deze week is bestemd voor de bestuursleden van grote en middelgrote clubs. Voor de kleinere clubs wordt een week georganiseerd eveneens in de maand Mei, waaromtrent de clubs, die daarvoor in aanmerking komen, reeds bericht hebben ontvangen.

Prijs voor deelname ƒ 10.—. Aan de deelneemsters, voor wie deze prijs een bezwaar is, kan een tegemoetkoming worden gegeven uit het voor dit doel bestaande Tiele Wibautfonds. Aan alle deelneemsters worden de reiskosten vergoed, voorzover die heen en terug een bedrag van ƒ 5.— te boven gaan. Aanmeldingen in te zenden vóór 15 April aan het Bondssecretariaat, Tes-

selschadestraat 31, Amsterdam (West).

Speciale Scholingsweek voor voorzitsters en a.s. leesclubleidsters

Van Woensdagmiddag 16 Augustus tot Woensdagmorgen 23 Augustus.

Een week, bestemd voor haar, die in haar club wel eens iets voorlezen en bespreken. Wij denken daarbij in de eerste plaats aan onze voorzitsters en vooral aan hen, die reeds een scholingsweek voor bestuursleden hebben gevolgd.

Tijdens deze week zal samen gesproken worden over geschikte voorleesstof van verschillende aard en zullen de deelneemsters zich erin oefenen de gevonden stof te lezen en te behandelen.

Behalve voor voorzitsters is deze week ook zeer geschikt voor haar, die in de toekomst een leesclub zullen gaan leiden.

Prijs voor deelname ƒ 10.—. Aan deelneemsters, voor wie de prijs een bezwaar is, kan een tegemoetkoming worden gegeven uit het voor dit doel bestaande Tiele Wibaut-fonds. Aan alle deelneemsters worden de reiskosten vergoed, voorzover die heen en terug een bedrag van ƒ 5.— te boven gaan.

Aanmeldingen in te zenden vóór 15 April aan het Bondssecretariaat, Tesselschadestraat 31, Amsterdam (West).

Studieweek voor leesclubleidsters

Van Vrijdagmiddag 9 Juni tot Vrijdagmorgen 16 Juni. Het ontwikkelingswerk in het verband van een leesclub neemt in onze vrouwenorganisatie een grote plaats in. Een leesclub beantwoordt echter slechts aan haar doel, wanneer daar niet alleen

wordt gelezen, doch het behandelde ook door de leidster wordt verduidelijkt en uitgelegd.

Teneinde de leidsters te bekwamen voor deze taak, worden onze leesclubleidsters-weken gehouden. Ook worden aanwijzingen gegeven omtrent geschikte stof ter behandeling op de leesclub.

Deze studieweek is zowel geschikt voor haar, die reeds bezig zijn een leesclub te leiden, als voor haar, die daarmee zullen beginnen.

Prijs voor deelname ƒ 10.—.

Aan de deelneemsters, voor wie deze prijs een bezwaar is, kan een tegemoetkoming worden gegeven uit het voor dit doel bestaande Tiele Wibaut-fonds. Aan alle deelneemsters worden de reiskosten vergoed, voorzover die heen en terug een bedrag van ƒ5.— te boven gaan. Aanmeldingen in te zenden vóór 15 April aan het Bondssecretariaat, Tesselschadestraat 31, Amsterdam (West).

Conferentie „Oud en Jong in het maatschappelijk leven"

Van Zaterdagmiddag 2 September tot Zondagavond 3 September.

De samenwerking van oud en jong in

het maatschappelijk leven, de plaats, die beide groepen daar innemen, de taak, die zij te vervullen hebben, ziehier een probleem, dat in verschillende tijden de aandacht vraagt van verschillende groepen, een probleem, dat op het ogenblik in onze vrouwenbeweging de volle belangstelling heeft.

Op onze conferentie zal gesproken worden over de verhouding: oud en jong, zoals die in het algemeen in de maatschappij gezien kan worden. Voorts zal er gelegenheid zijn om met elkaar van gedachten te wisselen over de medewerking van de jongeren in onze organisatie. Als deelneemsters verwachten wij zowel de ouderen als de jongeren; alleen door de samenwerking van beide groepen kan de conferentie tot een vruchtdragende worden gemaakt. De prijs van deelname bedraagt ƒ 3.— (alles inbegrepen, behalve de reiskosten). Spoedige aanmelding is gewenst.

Vacantieweek voor werkende vrouwen en meisjes

Van Zaterdagmiddag 29 Juli tot Zaterdagmorgen 5 Augustus.

Ook dit jaar staat weer de vacantieweek voor werkende vrouwen en meisjes op het programma.

Onze vacantieweek biedt aan werkende vrouwen en meisjes de gelegenheid samen in een kring van gelijkgezinden haar vacantie door te brengen.

„De Born" is een heerlijk uitgangspunt voor fiets- en wandeltochten. En voor haar, die de rust verkiezen, biedt de ligging van het huis temidden van de bossen, hetgeen zij verlangen.

Aan de vacantieweek kunnen deelnemen alle vrouwen en meisjes, die beroepsarbeid verrichten op kantoren, scholen, ateliers en in de huishouding en die lid zijn van de S.D.A.P. of van een moderne vakbond.

Prijs van deelname ƒ 13.50 (alles inbegrepen, behalve de reiskosten). Opgaven voor deelname zo mogelijk vóór 15 April te richten aan het secretariaat, Tesselschadestraat 31, Amsterdam (West). Ook later inkomende aanmeldingen kunnen worden aangenomen, voorzover er plaatsruimte beschikbaar is.

In het Vara-vrouwenhalfuur spreekt op Woensdag 5 April a.s., half drie, Mw. H. Verwey—Jonker. De titel van haar speech is: „Beginsel en werkelijkheid."

*