KLEDING EN HANDWERKJES

Damespyama

Op verzoek.

Bovenwijdte 98 cm.

Heupwijdte 104 cm.

Mouwlengte 75 cm., gemeten van m.-achter over de rug tot de pols.

Zijlengte broek 103 cm.

Deze pyama maakt men van effen, gestreept, geruit, gebloemd flanel of katoen. Bij stofbreedte 70 cm. heeft men 5 meter nodig.

Heeft men gestreepte stof dan gebruikt men de afknipsels voor biezen langs pijpen, mouwen en zakjes. Men neemt dan het rechte, staande kraagje daar dit met het streepverloop mooier staat dan het ronde, platte kraagje.

Op een effen pyama kan de garnering van effen stof in andere kleur, of van geruite of gebloemde stof geiiomen worden. Heeft men b.v. twee verschillende coupons, b.v. een van gebloemd en een

van effen stof, dan kan men een effen broek en een gebloemd jasje maken of andersom, net wat het beste uitkomt. Zo zijn er heel wat variaties te maken.

Bij het voorpand moet een 7 cm. brede terugslag aangeknipt worden, zodat de sluiting in dubbele stof gemaakt wordt

Iieeft men flanel dan- zijn platte naden het meest geschikt. Bij katoenen stof kunnen ook Engelse, naden gemaakt worden, doch dan moeten de gebogen naden na het eerste stiksel ingeknipt en net tweede stiksel rekbaar gestikt worden, anders trekt het garen bij het dragen of strijken t^irect stuk.

Met het inzetten van de mouw valt de naad op de zijnaad. . J. v. M.

De lezeres, die een haakpatroon-sprei en plankenrand aanvroeg, moet nog wat geduld hebben. Er liggen nog verschillende aanvragen, die meerdere personen

Voorbereiding tot het huwelijk

Men meldt ons, dat op 20 en 27 Febr., 5, 12, 19 Maart en 11 April een herhaling wordt gegeven van de zeer belangrijke cursus „Voorbereiding tot het huwelijk", door arts B. Premsela en mr. drs. A, Borger. De bijeenkomsten worden gehouden in een der zalen van café-restaurant „De Kroon", Rembrandtsplein, Amsterdam. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat der „Prof. Forel-Stichting", Van Tuyll van Serooskerkenweg 144, Amsterdam Zuid.

dienen en dus voorgaan.

Bovendien kan een kruissteekpatroon dikwijls ook goed dienst doen. De open hqkjes zijn dan- gaatjes van 2 lussen, de dichte hokjes 4 stokjes. J. v. M.

//i_