massa moet nu dik vloeibaar zijn. De suiker of zoetstof toevoegen en daarna de vla koud en schuimig kloppen met een garde. In het begin ziet men geen verandering, maar wanneer men door gaat met kloppen ziet men de kleur hoe langer hoe lichter worden. Hoe langer men klopt, hoe luchtiger de massa wordt en hoe lekkerder de bessenschuim smaakt. Een wafel of een lange vinger verhoogt de smaak.

E. J. WILZEN—BRUINS.

BORNBERICHTEN

De eerste bijeenkomst, die deze zomer op „De Born" zal worden gehouden zal zijn de Pinksterbijeenkomst voor echtparen. Dezie bijeenkomst is geheel voltekend.

Daarna komen een aantal bestuursleden uit kleinere clubs een week op „De Born" doorbrengen om zich verder te bekwamen voor haar bestuurswerkzaamheden. Allen, die zich hiervoor hebben aangemeld hebben reeds bericht van ons ontvangen.

Dan volgt een bijeenkomst voor subagentessen van „De Proletarische Vrouw" uit de grote en middelgrote plaatsen, die daar komen om samen te spreken over de belangen van ons blad en haar ervaringen uit te wisselen. Niet alle clubs aan wie wij een uitnodiging zonden, hebben ons reeds bericht gestuurd. De clubs, die alsnog een deelneemster zouden willen opgeven, verzoeken wij ons per omgaande daarover te schrijven.

Na deze bijeenkomst volgen een aantal dagen, die voor ééndaagse bezoeken bestemd zijn. Met verschillende clubs zijn wij .reeds in correspondentie over een ééndaags bezoek. Van de andere clubs, die een reisje naar „De Born" willen maken, verwachten wij spoedig bericht, daar de beschikbare data binnenkort verdeeld zullen worden.

De Juni-maand begint met de cursus „Moderne voeding in deze tijd". Dit onderwerp zal worden behandeld door pge. M. Wittop Koning, die op dit gebied bij uitstek deskundig is. Het belooft een aardige bijeenkomst te worden. Er zullen enige inleidingen gehouden worden over het gekozen onderwerp en verder zullen de deelneemsters gelegenheid krijgen zelf verschillende schoteltjes klaar te maken. Bovendien blijft er voldoende tijd voor wandelingen en onderlinge gezelligheid. Zij, die zich nog voor deze bijeenkomst willen aanmelden, verzoeken wij dit per omgaande te doen aan ons secretariaat, Tesselschadestraat 31, Amsterdam-West. E. R. P.

Vara Vrouwenhalfuur

In het vrouwenhalfuurtje op Woensdag 8 Mei van 10.20 tot 10.50 zal pge. H. T. Werkhoven—Dijkhuis spreken over: „Onze meisjes na het verlaten van de Lagere School".

Na deze speech zal onze 2e secretaresse pge. W. Bos iets vertellen over de ontwikkelings- en vacantieweek voor jongeren, die deze zomer op „De Born" zal worden georganiseerd.

KLEDING EN HANDWERKJES

Herenbroek

(Op verzoek).

Taillewijde 98 c.m.

Heupwijdte 116 c.m. op 20 c.m. onder de taille.

Zijlengte broek 109 c.m.

Daar herenbroeken nogal verschillend van snit en bewerking zijn is het aan te bevelen de maten van dit patroon met een goed zittende broek te vergelijken. Men controleert dan de taillew., de heupw., (die bij deze broek door de plooien in het voorbeen ruimer is dan een gladde broek) de zijlengte, en de lengte van de vóór- en achternaad. Bij deze laatste telt men nog 8 c.m., daar er een 4 c.m. brede tailleband op de broek gezet wordt. Moet er iets gewijzigd worden, dan doet men dit daar, waar het bestaande model van dit patroon afwijkt.

Zo kan het voor sommige figuren

nodig zijn, dat de voornaad naar boven toe iets opgeknipt moet worden, doch daar dit zeer persoonlijk is, is de normaalvorm hier getekend.

De broek kan van allerlei soort herenstofjes gemaakt worden, daar deze meestal 140 c.m. breed zijn, heeft men 2.25 mtr. nodig, er is dan gerekend op dubbele zomen aan de pijpen. Verder heeft men nodig: 75 c.m. zakkenvoering, 50 c.m. lichte voering voor een binnenband etc., 30 c.m. voering in de kleur van de stof, voor splitrepen, zadels, zakklepjes, enz.

De bewerking van zakken, splitten, enz. kan het best afgekeken worden aan het model. J. v. M.

CORRESPONDENTIE.

M*. A. v. d. D. te 's-Gravenhage. Het patroon van de meisjesmantel 6 jaar staat in het nr. van 13 September 1939. Indien u het klokrokje met baantjes maakt, kan het manteltje ook uit een baantjesmantel gemaakt worden, ü moet dit nr. even aanvragen Hekelveld 15. Amsterdam, daar ik geen nrs. in voorraad heD.

J. v. M.