„doch als vertegenwoordigster der Fransche vrouwen was mijn woord van waarde. Zoolang ik in den Volkenbond ben, — dat is nu ruim drie jaar — heb ik me zeer zeker veel bezig gehouden met humanitaire en sociale zaken, die de mannen over het hoofd zien terwille van de internationale problemen van oorlog en vrede. Dat was mijn taak als vrouw. Maar ik heb me niet uitsluitend om deze bekommerd: ook de internationale problemen hebben steeds mijn aandacht gehad. En om deïe te helpen oplossen, hebben de Fransche vrouwen het actieve en het passieve kiesrecht noodig. Thans begrijpen vooral de arbeidersvrouwen deze noodzaak: er is iets hoogers dan het gezins-, dan het nationale egoïsme".

Bij de ontvangst waren o.a. tegenwoordig Mevrouw Bakker-van Bosse, vicepres. van de Union v. Volkenbondsvereenigingen, Mevr. Prof. Hazenwinkel, hoogleeraar aan de Universiteit te Amsterdam. Ieder heeft van harte bewonderd de zakelijke en innemende wijze, waarop deze Fransche vrouw haar landgenooten vertegenwoordigt, weerbaar en onweerstaanbaar. R. v. O.

Het Jongeren Werk Comité organiseerde op den zelfden dag een maaltijd» waar een geanimeerd tafelgesprek ontstond, daar de bedoeling was, dat de spreekster geen rede zou houden, maar vragen zou stellen. Op de vraag van de gast, hoe de jonge vrouw in Nederland tegenover haar recht tot stemmen stond, was er waarlijk iemand die betuigen moest, dat dit recht haar onverschillig het. Mme Malaterre en Mw. Mr. Bakker-van Bosse ondersteunden de stemmen, die zich hier natuurlijk tegen verhieven, met kracht; en de Franfaise wees er nog eens op, hoe de huiselijke kring beinvloed wordt door de staatkunde, zooals regeling van onderwijs, dienstplicht, gezondheidszorg e.m.a. De aanwezigen genoten allen van de bekoring, die van Mme Malaterre's persoonlijkheid uitgaat, terwijl men geen oogenblik vergat, welk een groote kracht haar ook kan bezielen, zooals in den oorlóg, toen zij onder de moeilijkste omstandigheden haar hospitaal bestuurde.

Te Den Haag.

bereidden wij de gevierde spreekster in samenwerking met de eerste nederlandsche Soroptimist club en de plaatselijke afdeeling van den internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, op 25 November 1.1., een middagontvangst in de Koninklijke Kunstzaal Kleykamp. De presidente, mevrouw van BiemaHymans, verwelkomde madame Malaterre namens de drie vereenigingen en leidde den middag, welke wegens groote belangstelling en geanimeerde gedachtenwisseling bijzonder geslaagd genoemd mag worden. Onze gast hield een vlotte causerie over de Fransche vrouw en hare burgerschapsrechten. De middag werd opgeluisterd door zang van Mevrouw Co van der Mark.

UIT DE VEREENIGING.

In zijn vergadering van 23 December 1.1. achtte het Hoofdbestuur het noodzakelijk eenige kleine aanvullingen en verbeteringen aan te brengen in den tekst van het ontwerp-werkprogramma, zooals het in het maandblad van 15 December was gepubliceerd. Deze vindt men op dit blad vermeld.

Slechts 7% ct. per K.G. voor

KEURIS LUR5CH6QEQ

proefwasch. Daarna 15 ct. Door groote Wasscherij van buiten. Schrijf s.v.p. naar onzen agent voor Asd. en omgeving H. SCHOONHOVEN, Muiderstraatweg 7, Diemen, Telef. Asd. 52256.