DE VROUWEN VREDESGANG 18 MEI 1936

Meer dan tweemaal zooveel vrouwen als het vorige jaar hebben aan den ditmaal te Amsterdam, gehouden Vredesgang deelgenomen, waardoor de stoet een indrukwekkende lengte kreeg.

Het voorbijtrekken van de deelneemsters, alle met witte bloem getooid, duurde ruim een uur. Langs den weg was zeer groote belangstelling. Men zag in de voorste gelederen, steunend op haar stok de grijze Mevrouw Wibaut-Berdenis van Berlekom.

Op de sluitingsbijeenkomst op het terrein van het voormalige Paleis voor Volksvlijt voerden Mevr. Miolée-Riem Vis, Mevr. v. d. Kolck-Schmidt en Mevr. van GeunsGodfried het woord.

Op het Spui hadden zich 3 deputaties afgescheiden, één onder leiding van Mej. de Kruyff, naar het Amsterdamsche Raadhuis, waar zij ontvangen werden door Wethouder de Miranda, één onder leiding van Mej. Piepers naar de Regeering in Den Haag, ontvangst door Minister Slingenberg en tenslotte één naar het Perm. Hof van Intern. Justitie te Den Haag, waar de leidster, Mevr. de Kanter-van Hettinga Tromp, aan Sir Cecil Hurst, den President van het Wereldgerechtshof, orgaan van den Volkenbond, verzekerde, dat de vrouwen zijn edel werk wenschten te steunen en dat zij hoopte, dat ook hij zou gevoelen hoe noodig het was, dat het vertrouwen, dat door zoovelen in den Volkenbond en zijn orgaan gesteld wordt, niet geschonden wordt.

De groote bladen gaven uitvoerige en sympathieke verslagen, sommige verlevendigd door kiekjes van deze indrukwekkende demonstratie.

UIT DE PERS

S. O. S. Wetsontwerp tot beperking van de vrouwenarbeid in voorbereiding? Naar de Telegraaf verneemt kan de indiening van dit wetsontwerp binnenkort worden tegemoetgezien, ofschoon de Hooge Raad van Arbeid, die onlangs over het voorontwerp aan Minister Slingenberg advies heeft uitgebracht, niet tot een bepaalde aanbeveling is kunnen komen aangezien de stemmen gestaakt hebben.

Wij vernemen, dat het Comité tot Verdediging van de Vrijheid van Arbeid voor de Vrouw op 23 Juni a.s. een vergadering hieraan wijdt.

Het Zaterdagavondblad van de N. R. Ct. en de wekelijksche Groene Amsterdammer, hebben tegenwoordig beide rubrieken aan onze zaak gewijd. In het Rotterdamsche blad korte biographieën met portretten en kijkjes uit het vrouwenleven in binnen- en buitenland, terwijl de Groene, die dezer dagen haar 60-jarig jubileum viert met een belangrijk referendum over de problemen van onzen tijd, aan welks uitslag ook wij onze aandacht hopen te wijden, een rubriek „Nieuws uit de Vrouwenbeweging" heeft, die de signatuur draagt van een onzer zeer bereisde oud-hoofdbestuursleden. Een der nummers bracht een hoofdartikel van Mevr. Dr. W. H. Posthumus-van der Goot, waarin het „nuttelooze offer", gevergd van de uit haar werk te stooten vrouw, glashelder, rustig en onweersprekelijk werd aangetoond.

Clara Meyers

ons oud-Hoofdbestuurslid vierde dezer dagen onder hartelijke belangstelling haar 25-jarig feest bij de Rotterdamsche Bankvereeniging. In Amsterdam stichtte zij bij de Robaver de bekende Bijbank voor Vrouwen, waarvan zij Directrice is. Wij wenschen haar nog minstens een kwart eeuw onvermoeide werkkracht en energie in haar moeilijk en nuttig arbeidsveld toe.

Meyboom's Kunst- en Luxe-Handel Corn. Schuytstraat 21 Telef. 27213, Amsterdam