Contributie afdracht.

De leden, behoorende tot een afdeeling worden dringend verzocht, voor zoover dit nog niet is geschied, haar contributie over 1937 te voldoen aan de penningmeesteressen van haar af-

deelingen, de algemeene leden aan de penningmeesteresse van het Hoofdbestuur. Ook wordt men dringend verzocht de contributie over 1938 niet vóór het begin van het nieuwe jaar te betalen, doch zooveel mogelijk in de eerste maanden van 1938.

UIT DE AFDEELINGEN.

Helmond. — Op Donderdag 4 November 1.1. werd des avonds te Helmond een voordracht gehouden door Mevrouw Mr. B. Bakker-Nort, getiteld: ,,Winst- en Verliesrekening van het Feminisme in Nederland". Niettegenstaande ± 90 uitnoodigingen (met introducé(e)) waren slechts een twintigtal toehoorders aanwezig, hetgeen eenerzijds aan plaatselijke omstandigheden, anderzijds aan de veel voorkomende onverschilligheid in zake de Vrouwenbeweging te wijten is.

De voordracht van Mevrouw Bakker-Nort, die eerst een korte, doch interessante historische inleiding gaf en vervolgens op aangename en duidelijke wijze de noodzakelijkheid van voortdurende activiteit uiteenzette (voor vrijheid van arbeid, huwelijkswetgeving, etc.) zou grooter gehoor verdiend hebben, waarbij dan zeker nog eenige leden meer zouden zijn verworven.

Na een debat, dat met aandacht gevolgd werd, besloot Mevrouw Mr. Bakker-Nort met een korte bespreking van ontstaan, doel en werkzaamheid onzer vereeniging.

Op verzoek bleven daarna nog de dames, die zich als lid hadden opgegeven bij elkaar, waaruit een voorloopig comité werd gevormd' Men hoopt een tiental leden bij elkaar te kunnen krijgen en zoo een plaatselijke afdeeling te kunnen oprichten.

Voor het plaatselijk comité, M. Wolfson.

Arnhem. Op Donderdag 4 November heeft onze afdeeling aan alle leeraressen van middelbare scholen hier ter stede een thee aangeboden ten huize van mevrouw Reneman. Tot ons leedwezen werd hiervan niet zooveel gebruik gemaakt, als wij wel gehoopt hadden. Mevrouw dr. Posthumus hield een causerie, die zeer veel tot het slagen van dezen middag' bijdroeg Hierna ging mevrouw Posthumus mee naar de Hutspotclub, die dien avond bij Heek bijeen kwam. Ook hier hield zij een belangwekkend betoog, ditmaal over „Vrouwenbelangen ; waarop na afloop een zeer geanirrteerde discussie van de talrijke deelneemsters volgde.

L. Reneman—Scheers, secr.

Groningen. — Op 13 November j.1. hield onze afdeeling een theemiddag voor leden en

introducées. Daar bracht Mevr. J. WellingClaassen verslag uit van de Jaarvergadering te Haarlem; vervolgens hielden twee onzer leden een inleiding over het onderwerp: „Wat beteekent het feminisme voor ons?"

De presidente, Mevr. A. Gouverne-Droste, deelde na opening mede, dat dit onderwerp gekozen was, omdat in dezen tijd voor de vrouwen bezinning over het feminisme weer te noodiger is, nu zij van vele plaatsen worden weggedrongen.

De eerste inleidster, Mevr. W. C. H. LenstraNikkels, betoogde met warmte dat ten slotte de vrijheid het hoogste goed is, ook voor de vrouwen en dat de dreigende achteruitgang van tegenwoordig, de principieele gronden waarom wij feministen zijn, niet kan deeren. Een en ander werd geïllustreerd met citaten van haar leermeesteres, de bekende Ina Kooistra, en ook uit deze aanhalingen bleek, dat de idealen, door haar verdedigd, nog dezelfde zijn als die van ons.

De tweede inleidster, Mevr. A. J. KoningSirag, zou het woord Feminisme liever vervangen zien door het woord Vrouwenbeweging, omdat in „vrouwenbeweging" een bewegen en bewogen worden wordt uitgedrukt, waaromtrent het woord feminisme niets zegt. Zelf tot de jongste volwassen generatie behoorend voelde zij het groote verschil met de pioniersters, die voor een concreet doel gestreden hadden! Aan de jongeren de taak, al de verkregen voorrechten te behouden en te trachten tot een betere wereld te komen.

Na eenige geanimeerde discussie sloot onze voorzitster de bijeenkomst, er op wijzend hoe de grondgedachten van beide inleidsters, al vertegenwoordigden zij verschillende generaties, toch harmonisch bij elkaar aansloten.

Besloten werd omstreeks half December weer een theemiddag te organiseeren.

H. A. Polak—Schwarz.

Amersfoort. — Onze afdeeling hield op 23 November een ledenvergadering, waarin de waarnemende Presidente Mevrouw Bouricius uiteenzette, hoe moeilijk het laatste jaar is geweest door ziekte van de Presidente en eenige bestuursleden, tengevolge waarvan een spreekbeurt van Mevrouw Huetink nog steeds moest worden uitgesteld en het zelfs onmogelijk was, een jaarvergadering te houden. De jaren 1936