van drie jaren en zijn eenmaal terstond herkiesbaar. Na afloop van dien termijn zijn zij gedurende twee jaren niet herkiesbaar.

Ieder jaar treedt een derde van het aantal hoofdbestuursleden af, volgens een door het hoofdbestuur op te maken rooster.

Bij tusschentijdsche aftreding neemt de nieuw gekozene op de rooster de plaats in van degene, in wier plaats zij is gekozen. (Dit lid is uit artikel 3 hier overgebracht).

T oelichting:

Over het amendement Amsterdam betreffende voortdurende herkiesbaarheid van de secretaresse en over dat van Leeuwarden betreffende den termijn van niet-herkiesbaarheid zal de vergadering nog moeten beslissen.

Artikel 3.

Het hoofdbestuur stelt de rooster, bedoeld in het voorgaande artikel, zoodanig op, dat de presidente, secretaresse en penningmeester niet tegelijk aan de beurt van aftreden zijn.

(Het tweede lid is overgebracht naar art. 2a).

T oelichting:

De redactioneele amendementen 's-Gravenhage zijn overgenomen.

Artikel 25a.

De benaming van penningmeester, correspondent enz. geldt zoowel voor mannelijke als voor vrouwelijke functionarissen, voor zoover niet uit eenige bepaling het tegendeel volgt.

Opm. 1. Afgevaardigden der afdeelingen, belangstellende leden en algemeene leden worden verzocht zich op te geven bij het Secretariaat, Zeestraat 84, 's-Gravenhage, vóór 25 Januari a.s. Men wordt tevens verzocht te vermelden of men de koffiemaaltijd dan wel een warme lunch in Hotel Pomona wenscht te gebruiken. De kosten bedragen voor de koffietafel ƒ 0.70, voor een warme lunch ƒ 0.80.

Opm. 2. Vernummering der artikelen zal geschieden, nadat de vergadering de artikelen heeft goedgekeurd.

IN MEMORIAM.

Mevrouw C. S. de Veer—Blok Wybrandi f.

In den ouderdom van 74 jaar is te Haarlem overleden mevr. C. S. de Veer-Blok Wybrandi, die een belangrijke plaats heeft ingenomen in tal van vrouwenorganisaties waaraan zij haar groote werkkracht heeft gegeven. Zij had zitting in het bestuur van onze afdeeling Haarlem en in die van de Nederlandsche vereeniging van Huisvrouwen; in de Vereeniging voor vacantiebezigheid in de Vrouwengroep van den Vrij -

DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN EN HET MOEILIJKE VRAAGSTUK.

Het wordt ons telkens weer gevraagd „Waarom acht de Ver. v. V. en G. S. toch aansluiting bij een Partij zoo noodzakelijk? Waarom ons vooraf te binden? Wij willen als 't zoover is, vrij zijn om degene te kiezen, die wij de beste vinden."

Ons antwoord hierop is, dat, wie zoo spreken, zich, onbewust vaak, aan zonderlinge overschatting van eigen oordeel schuldig maken, want persoonlijke bekendheid met alle candidaten is voor niemand mogelijk. Zij zijn zich blijkbaar ook niet bewust van 't feit dat ha ar oordeel ongetwijfeld ten sterkste beïnvloed zal worden, door die propaganda, die er in slaagt,

heidsbond, en in de afdeeling Haarlem Noord van den Nederlandschen Protestantenbond. Veel werk heeft zij ook verricht voor het tot stand komen van de kinderbewaarplaats in Haarlem Noord.

De teraardebestelling had plaats op Zaterdag 31 December op de oude begraafplaats aan de Spanjaardslaan te Leeuwarden.

Mevr. Huizenga—Huisman vertegenwoordigde ons Hoofdbestuur bij de begrafenis en legde namens het H.B. bloemen op de baar.

de sterkste zoeklichten op haar candidaten te laten schijnen, en de schaduwen weg te werken.

Het mag haar daarentegen gerust gezegd worden dat de gesmade aansluiting aan, en de gevreesde binding door een Partij, juist ten doel hebben, zelfstandigheid van oordeel te bevorderen. Want, door tot die aansluiting over te gaan is de eerste stap, die men, als aanstaand kiezer, doet, die van zich rekenschap geven — niet van persoonlijke sym- of antipathieën, maar — na rijpelijk nadenken, van politieke overtuiging. Wie die niet heeft, moet trachten haar te verkrijgen, zooals wij in ons vorig artikel uiteen gezet hebben.

Nu geven wij toe, dat het voor nauwgezette naturen soms moeilijk is, een keus te doen, gegeven de velen die zich in verkiezingstijd als