UIT DE VEREENIGING.

De Hoofdbestuursvergadering had op 26 Mei plaats te Amsterdam. Aanwezig waren alle H.B.-leden, behalve de presidente Mevr. van Gelder-Droste, die wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen en Mr. de Boer, die bericht van verhindering had gezonden.

Aangezien Mevr. van Gelder-Droste wegens ziekte vooreerst het praesidium niet zal kunnen waarnemen, werd allereerst overgegaan tot het kiezen van een waarnemend presidente, daar ook voor deze functie door aftreden van Mevr. Polak-Rosenberg een vacature was ontstaan. Gekozen werd tot vice-Presidente Mevr. Dr. Posthumus-van der Goot, die zich bereid verklaarde het presidium voorloopig waar te nemen. Voorts werd als tweede secretaresse benoemd Mevr. Boissevain-van Lennep en tot tweede penningmeesteres Mej. Mr. van Es.

Op verzoek van den Hoogen Raad van Arbeid werd voor de commissie, die advies zal hebben uit te brengen i.z. het voorontwerp van wet inhoudende wijziging van de Arbeidswet 1919 i.z. verbod van arbeid voor 14- en 15jarige meisjes, een H.B.-lid aangewezen, t.w. Mr. Kappeyne v. d. Coppello, terwijl de secretaresse als plv. lid werd aangewezen.

In het Comité voor Gemeenschappelijke Actie tot Hervorming onzer Huwelijkswetgeving werd in de vacature van Mr. Veegens, het pas gekozen H.B.-lid Mr. B. J. Goudsmit benoemd en als plv. lid Mevr. Mr. WitholtBroese van Groenau. Aan Mevr. Polak-Rosenberg werd verzicht de Vereeniging te blijven vertegenwoordigen in het Comité tot Verdediging van de Vrijheid van Arbeid voor de Vrouw.

De vervanging in de Redactie-commissie voor „Vrouw en Gemeenschap" van afgetreden H.B.-leden werd nog aangehouden.

Amsterdam. — Op Maandag 19 Juni vertoont onze afdeeling de interessante en actueele film, die ons H.B.-lid, mej. Mr. Corrie Tendeloo heeft laten vervaardigen van de Huishouding van Amsterdam.

Er is een namiddagvoorstelling om 4.30 uur en een nachtvoorstelling om 23.30 uur; ook de rest van het programma is zeer verzorgd. Voor zoover de beperkte plaatsruimte van „de Uitkijk", (Prinsengracht bij de Leidsche straat) toelaat, kunnen kaarten worden aangevraagd bij mevr. Boissevain-van Lennep, Keizersgracht 484. Entrée resp. ƒ 0.15 en ƒ 0.50.

UIT DE AFDEELINGEN.

Eindhoven. — De afdeeling Eindhoven hield in het winterseizoen o.m. 2 belangwekkende en

goed bezochte bijeenkomsten.

In Februari sprak Mevr. Mr. BrugmansMartens uit Den Haag over „De werkende Amerikaansche Vrouw", waarbij zij den nadruk legde op het idealisme en het realisme van de Amerikaansche jeugd. Hier drukt de stelregel: „dienstbaarheid aan de gemeenschap", sterk zijn stempel op de Universiteiten, waardoor de vrouwelijke universiteiten vooral ingesteld zijn op sociale voorzorg en door in de „summerschool" voor het contact tusschen vrouwelijke studenten en arbeidersvrouwen zorgen.

De tweede bijeenkomst in het laatst van Maart gehouden, was gewijd aan de toekomst van onze meisjes, waarover Mej. Dr. J. J. van Dullemen, Directrice van de Gem. H.B.S. voor Meisjes te Rotterdam, een interessante rede hield en waar zij de toekomstmogelijkheden van haar, die eindexamen-diploma U.L.O., H.B.S. en Gymnasium zullen verwerven, uitvoerig en gedocumenteerd toelichtte.

In aansluiting aan deze lezing, die met veel belangstelling werd aangehoord, werd een week later een excursie gemaakt naar het psychotechnisch laboratorium der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken. De leider daarvan gaf een uiteenzetting van de beteekenis van het psychotechnisch onderzoek in verband met de beroepskeuze, waardoor meer zekerheid verkregen wordt dat de gekozen arbeid past bij het wezen van het individu. De gestelde vragen na afloop der uiteenzetting bewezen, hoezeer dit onderwerp de bezoeksters ter harte ging.

De Presidente Ds. S. J. Stroïnk nam op de tweede vergadering afscheid van ons bestuur, daar zij wegens drukke werkzaamheden moest bedanken; Mevrouw v. d. Molen dankte de scheidende presidente voor haar bemoedigenden arbeid, die, toen de afdeeling na het eerste élan geleidelijk in ledental terugliep, het voortbestaan had bewerkstelligd. Bijval onderstreepte deze lof.

J. A. v. d. Molen- de Baan, secr.

Voorburg. — Op Dinsdag 9 Mei hield onze Afdeeling een ledenvergadering ten huize van Mevr. A. Bleuland van Oordt-le Coultre.

Mevr. Heering, de presidente, sprak er haar vreugde over uit, dat zooveel leden, waaronder vele jongeren, van hun belangstelling hadden blijk gegeven door aanwezig te zijn.

De beschrijvingsbrief van de Alg. Verg. werd behandeld en als afgevaardigden benoemd Mevr. Jorritsma-Arink en Mevr. A. Barkey-Nuhout v. d. Veen.

Inplaats van ons betreurd bestuurslid Mevr. van Iterson-Graafland werd gekozen Mevr. }. S. Janssen-van Hamel.

Besloten werd onder de leden portefeuilles te laten circuleeren met boeken, tijdschriften en