ONDERLINGE HULP

NOORDWIJK WELTEVREDEN

Huishoudelijke Artikelen

Lingerieën — Hoeden Stoffen — Schoenen

Dames- en Kinder-Confectie Heerenkleeding naar maat

Overhemden — Hoeden Dassen — Sokken

Sport-Artikelen

daar de noodzaak niet van in; maar in ieder geval weet men het niet van te voren. En bovendien tellen in dit geval andere factoren mee.

Mannencongressen zijn er, om zoo te zeggen jaarlijks; dit jaar te Calcutta; in 1929 te Bandoeng enz. enz. Dit zou echter het eerste Vrouwencongres zijn; blijven de vrouwen al dadelijk weg, dan vestigt dit een indruk van zoo groot gemis aan 'belangstelling in de openbare zaak, dat de vrouw al dadelijk het stempel van minderwaardigheid krijgt, zonder dat zij eigenlijk gelegenheid heeft gehad om haar meening over de questie te zeggen om de eenvoudige reden, dat die meening niet gevraagd is.

Wij gelooven, dat de Regeering onder den indruk van te kort op de begrooting in eens alle uitgaven, die toen ongelukkigerwijze aan de orde waren, afgestemd heeft.

Waar echter dit jaar 4 doktoren naar Calcutta zijn vertrokken, waar voor het volgend jaar ± 3 ton uitgetrokken is voor een waardig gebouw om de heeren congressisten in 1929 te ontvangen, nog daargelaten de uitgaven voor de ontvangst zelf, daar kunnen de ƒ 7500.—, die wij vragen voor de 3 vrouwen, die ons eventueel te Honolulu zullen vertegenwoordigen toch niet zoo'n uitgave zijn, dat ze er niet nog bij kan.

De heer Roep vroeg dezer dagen aan de Regeering om vertegenwoordigers te zenden naar het perscongres, dat in 1928 te Keulen gehouden zal worden.

Indië zal mee doen aan de tentoonstelling te Parijs ook in 192S; daarvoor is vermoedelijk ook het noodige beschikbaar gesteld.

Wij hopen, dat de Regeering zal inzien, dat niet de vrouw alleen dupe mag zijn van het tekort op de begrooting.

Het Hoofdbestuur.

Reeds toegezegd; ƒ 130.—

Mevr. N. v. Z 5.—

„ A. M. O. — S 5.—

„ v. d. M „ 10.—

„ C. S. — Z 10.—

S. — de C „ 5.—

de L „ 2.50

„ de B. — B „ 2.50

V. v. B. B ,. 25.—

Mej. S „ 5.—

„ S „ 2.50

van D „ 2.50

v- E „ 5 —

,, de C jj 5*

„ v. S „ 10.—

„ Mr. H „ 5.—

„ T. N. K „ 25.—

VERBLIJDEND NIEUWS.

De Pres. Directeur der Paketvaart Mij. de heer van Zalinge deed ons de toezegging, dat onze Vereeniging voor de Leen en terugreis Batavia-Hongkong voor onze afgevaardigden 25 % reductie zou krijgen. Het Volksraadslid, de heer Zeydel was zoo vriendelijk onze tusschenpersoon te zijn. Hulde en dank aan beide mannen, die ons zoo daadwerkelijk steunen.

Het Hoofdbestuur.

Onderstaand request met toelichting werd door het H.B. aan den Minister van Justitie te 's Gravenhage gezonden. Ook de Ver. van Staatsburgeressen en het Comité ter verbetering der huwelijkswetten kregen afschriften.

Aan Zijne Excellentie den Minister van Justitie te 's Gravenhage.

Geven met verschuldigdan eerbied te kennen M.A. Stibbe-Knoch en A. M. A. Leyds-Kiewiet de Jonge, onderscheidenlijk Presidente en Secretaresse van het Hoofdbestuur der Vereeniging van Vrouwenkiesrecht in Nederlandsch-Indië als rechtspersoon erkend bij besluit van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië van 8 Augustus 1927 No. 28, handelende voor en namens deze Vereeniging;

dat, na kennisneming van het rapport van de Commissie Limburg, die tot taak had, eene wijziging voor te bereiden o. a. van de huwelijkswetten, de leden van de Vereeniging van Vrouwenkiesrecht in NederlandschIndië, ten zeerste teleurgesteld zijn over de resultaten van een achtjarig overleg inzake de verbetering van genoemde wetten;

dat het adressanten voorkomt, dat de vrouw, hoewel het vraagstuk haar in eerste instantie aangaat, in de overweging van de oplossing zeer weinig medezeggingsschap heeft gehad;

dat ware dit niet het geval geweest, naar de overtuiging van adressanten de wijziging van de huwelijkswetgeving zich niet bepaald zou hebben tot zulke onbetee-