9e Jaargang

DECEMBER 1937

T" / -

/ ^ Ö7_fc

No. 12

Maandblad van de

NEDERLANDSCH-INDISCHE VEREENIGING VOOR VROUWEN BELANGEN EN GELIJK STAATSBURGERSCHAP.

INHOUD:

Berichten. — Op Audiëntie. — Nieuwe salarisregeling voor het onderwijzend personeel. — Uit de Afdeelingen. — Nieuws uit het Buitenland. — Vrouwen bij Politie en Gevangeniswezen. — De Grieksche Vrouw. — Het nieuwe denkbeeld van het Duitsche Arbeidsfront.

BERICHTEN. OP AUDIENTIE.

Algemeene Jaarvergadering.

Wij herinneren de afdeelingsbesturen aan de algemeene Jaarvergadering, die evenals vorige jaren, denkelijk in de maand Maart 1938 zal worden gehouden.

Met verwijzing naar artikel 12 van het Huishoudelijk Reglement vestigen wij er de aandacht op, dat voorstellen, die men op de jaarvergadering behandeld wil zien, tijdig aan het Hoofdbestuur gezonden moeten worden.

Het Hoofdbestuur.

Propaganda.

Wij vestigen de aandacht van onze leden en belangstellenden op de circulaire, die in ons Maandblad gehecht is, voor het inschrijven van nieuwe leden.

De bedoeling is, dat zij die lid wenschen te worden, het geperforeerde strookje invullen met duidelijk naam en adres en dit zenden aan het afdeelingsbestuur, in plaatsen waar een afdeeling gevestigd is en anders aan het secretariaat v/h Hoofdbestuur, Bat.-C.

Mogen wij op Uw aller steun rekenen, dat iedere circulaire dienst doet en minstens één nieuw lid aangeeft ? In het begin van het jaar vroegen wij reeds aan onze leden ieder dit jaar minstens één nieuw lid te willen aanbrengen. Zij die dit nog niet deden, willen misschien toch nog wel vóór het einde van het jaar aan ons verzoek voldoen.

Wij hopen op deze wijze in den loop der maand December nog vele nieuwe leden te mogen boeken.

Op Woensdag 17 November werden Mevrouw H. J. V. O. Kluit-Kelder en Mevrouw L. H. G. Hoogesteger-Camman in gehoor ontvangen door Z. E. den Gouverneur-Generaal ten Paleize Koningsplein te Batavia-C.

Namens de Vereeniging voor Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap en in aansluiting op het door onze Vereeniging gezonden request aan de Regeering betreffende de invoering van het actief kiesrecht (zie Oktobernummer van ons maandblad) vroeg de Presidente, Mevrouw Kluit, aan den Gouverneur-Generaal den steun der Regeering voor de invoering van. dit kiesrecht voor de vrouw op een zoodanig tijdstip, dat de vrouwen nog zullen kunnen deelnemen aan de eerstvolgende verkiezingen voor den Volksraad in 1938.

Het antwoord van Z. E. hierop was, verwijzende naar hetgeen hieromtrent reeds in de Volksraad gezegd is, dat de Regeering van meening blijft, dat de tijd van voorbereiding om te komen tot een goede regeling van de stemgerechtigden te kort geacht moet worden, om reeds gereed te kunnen zijn voor de eerstvolgende verkiezingen in 1938.

Aan de hand van de in den Volksraad naar voren gebrachte mogelijkheden om voor de Europeesche vrouw tot een spoediger regeling te komen voor de stemgerechtigdheid, n.1. dat nu de man ook kiest voor het inkomen van zijn vrouw, men ditzelfde zou kunnen bepalen voor de vrouw met inachtneming van een zekere ontwikkelings-