De „Vereeniging voor Ziekenverpleging" te Haarlem, opgericht in 1871, zendt Verpleegsters uit. Aanvragen bij de Presidente, Mevrouw POSTMA, Spaarne 102, Haarlem.

Overgenomen uit andere bladen.

Buiten verantwoording der Redactie.

In het gesticht //Meerenbergnabij het station Zandpoort, komt op 1 Maart 1893 vacant de betrekking van Opzichteres der Waschin richting met de daarbij behoorende afdeelingen. Ongehuwde dames van middelbaren leeftijd, die daarvoor in aanmerking wenschen te komen, moeten ten volle bekend zijn met de behandeling der natte en drooge wasch en de daaraan verbonden administratie kunnen verrichten. Adres met franco brieven aan den eersten Geneesheer-Directeur, J. VAN DEVENTER Sz.v.

Aan het gesticht //Meerenberg," nabij het station Zandpoort, kan geplaatst worden eene Kantoor-Beambte, goed kunnende stellen en met correspondentie bekend. Kennis van vreemde talen strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven brieven franco in te zenden aan den eersten Geneesheer-Directeur, J. VAN DEVENTER Szn.

Eene der grootste Theefirma's vraagt op alle plaatsen DamesAgentessen; 17 procent provisie. Betaling na verkoop, dus. geen risico. Er. brieven motto //Thee" Nieuws van den Dag.

Op alle plaatsen van Nederland vraagt eene sedert jaren gevestigde Eirma Dames uit den beschaafden sf;and, voor den verkoop van Thee in dépot. Provisie 15 pet. Prima qualiteit. Betaling na verkoop. Adres franco, lett. M O 349, Nieuws van den Dag.

Kartonnages maken zonder plakken (doozen, étuis enz. in mindere genres) met gepatenteerde machines en metalen haakjes (klammern). Prijscouranten en monsters worden op verzoek gezonden door de Actien-Gesellschaft fur Cartonnagen-lndustrie in Bresden.

Tegen 15 Januari kan in eene kleine, nette Chr. Zieken-Inrichting nog eene Proefzuster geplaatst worden, uit den beschaafden burgerlijken stand, van den P. G. Brieven franco, onder letter V, met opgaaf van leeftijd, bij den Boekhandelaar J. J. BERENDS, te Amersfoort.