vruchten te zoet waren zal zij gaarne rekening houden. De Afdeeling Amsterdam verkocht de dubbele hoeveelheid van het vorige- jaar.

Alkmaar. In de plaats van Mevrouw VAN KLEEFE—Ludwig, die onze stad metterwoon verliet, is als Bestuurslid opgetreden Mevrouw WESSELING—Fabius alhier.

De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op het volgende: De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij heeft in 1892 bij wijze van proef zestien dames aangesteld als klerk. De voorwaarden om als zoodanig geplaatst te worden waren :

Gezond lichaamsgestel, goed gezichtsvermogen, ongehuwd of weduwe. Het stellen van eene personeele of reëele borgtocht groot ƒ1000,- of eene borgverzekering groot ƒ2000,-. Leeftijd van 18—30 jaar. Goed lager onderwijs hebben genoten; kennis van eenige artikelen uit de spoorwegwet en uit de voornaamste dienstreglementen ; kennis van rekenplichtige voorschriften, van de reizigerstarieven en van de daarop betrekking hebbende dienstorders ; volledige kennis van het binnenlandsche spoorwegnet en van de voornaamste spoorwegen en stations in het buitenland. Kennis van vreemde talen strekt tot aanbevelinsr.

o

Het Koninklijk Zoölogisch-Botanisch Genootschap te 's Gravenhage zal van 1—22 Maart 1893 eene Tentoonstelling met wedstrijd houden van kunstbloemen, kunstvruchten, schilderijen en aquarellen van bloemen en vruchten. Inzending der voorwerpen 24 Februari a s. Prijzen van ƒ50,-, ƒ25,-, ƒ10,-, benevens diploma's en getuigschriften. Verkoop van voorwerpen tegen afstand van 10 % van den verkoopprijs aan de commissie. Gevraagd worden: 1°. planten van papier, linnen, leder, veêren, metaal of ander materiaal (brood, leem, porcelein-aarde); 2°. bouquetten en losse bloemen als voren, benevens van porcelein; 3°. toepassing op voorwerpen van kunst en smaak door snijden uit hout of eenige andere stof, door schilderen of emailleeren, door boetseeren uit was, klei of eenige andere stof, door gieten uit pleister of metalen; 4°. kunstvruchten zooals sub 3 is gezegd. Prospectus gratis en franco zoolang de voorraad strekt op aanvrage aan den Directeur van het K. Z. B. Genootschap te 's Gravenhage. Aanmelding van inzending (volgens formulier) vóór 15 Februari.