Amsterdam ziet met dankbaarheid terug op het afgeloopen jaar. In den zomer ontving de Afdeeling eene uitnoodiging om te zamen met » Arbeid Adelt" eenige goederen ten verkoop in te zenden in het Paleis van Volks vlijt voor een wedstrijd met tentoonstelling van voorwerpen door handswerkslieden in hun vrijen tijd vervaardigd; daar de benoodigde ruimte kosteloos werd afgestaan, kwam alleen de bezoldiging eener verkoopster ten laste der inzendsters. Eene collectie poppen in nationale costumes behaalde op de Tentoonstelling te Brussel eene medaille le prijs; eene belangstellende jonge dame verkocht vele dezer poppen en eenig houtsnijwerk in OudHollandschen stijl aan de badgasten te Domburg. De St. Nicolaasverkoop slaagde dit jaar boven verwachting; H. M. de KoninginRegentes liet er belangrijke inkoopen doen. Op aanvrage werden goederen gezonden naar Bazaars te Dordrecht, Gorinchem, Vlissingen en Almelo. Eene protégée der Afdeeling deed met goed gevolg examen voor teekenen, eene andere voor apothekeres, die dadelijk goed geplaatst werd; voor eene derde gaf de Pondskas ƒ50.— ; aan eene werkster verschafte de Afd. eene naamachine op afbetaling. Eene bestelling kwam in tot het borduren der linten voor het bouquet, dat aan de GrootHertogin van Saxen-Weimar werd gezonden bij haren gouden bruiloft door het Bestuur der Prins Hendrik-Stichting te Egmond

o o

aan Zee. Het Bemiddelingsbureau werd met voortdurende toew ij ding waargenomen en hielp 50 dames aan betrekkingen. De ijverige penningmeesteres der Afd., Mej. Reesse, nam wegens haar huwelijk ontslag als Bestuurslid, zeer tot leedwezen harer medeleden en werd vervangen door Mej. Van Eeghen. Ook Mej. \ an Houten trad af door verandering van woonplaats, waardoor haar zeer gewaardeerd oordeel en goede raadgevingen helaas! voor Amsterdam verloren gaan. Het uitbetaalde werkloon bedroeg ƒ421.— meer dan verleden jaar, terwijl het aantal werksters met 6 vermeerderde.