leggen van kapitaal van Vereenigingen: de rente is niet hoog, maar het geld is veilig bewaard. De f 200000.— werkelijke waarde zijn echter nominaal slechts f 195000.— ; daarom zal de Penningmeesteres U straks bij de bespreking der financiën voorstellen om een deel van het voordeelige saldo over het afgeloopen vereeuigingsjaar te gebruiken om de genoemde hoofdsom ook eindelijk nominaal op 2 ton te brengen.

Nog vele wekelijksche, maandelijksche en jaarlijksche uitkeeringen rusten op ons; pas over eenige, misschien zeer vele jaren zullen wij de vrije beschikking over het bewuste kapitaal hebben. En als dan later de rentetrekkenden er niet meer zijn, zullen wij den tijd gehad hebben om te overwegen op welke wijze deze groote som het best te gebruiken is ten behoeve van » TESSELSCHADE

Door dit bezit is de Vereeniging in beteekenis toegenomen; eene uitgave ten algemeenen nutte is ons nu mogelijk geworden, en reeds nu stelt het ons in staat niet zóó bekrompen meer te zijn waar het uitgaven voor de geheele Vereeniging geldt, zooals U reeds gebleken is uit onze U in den oproepingsbrief voorgelegde Begrooting.

De Vereeniging neemt toe: dat is haar bloei, maar daardoor nemen ook de dagelijksche uitgaven, de reiskosten, de verslagen, de administratiekosten toe. Dat voor iedere Afdeeling haar eigen omzet en werkkring het meeste geldt is natuurlijk en goed; de uitgaven echter die der geheele Vereeniging ten goede komen zijn ook noodig èn voor het bewaren der onderlinge

^ O

eenheid èn voor het optreden naar buiten als Vereeniging.

Dat de som, waarover eene weldadige vrouw ons als rentmeesteres aanstelde, vruchten drage, ook in de toekomst!"

Naar aanleiding -van deze uiteenzetting worden eenige opmerkingen gemaakt, die, als tot de geldmiddelen behoorende, onder punt 3 zijn opgenomen.

Als besprekingspunt 2 volgt de voorlezing van liet .Jaarverslag, zooals dit op bladz. 1 te vinden is.