TER OVERDENKING

Simeon, deze man was rechtvaardig en vroom, en hij verwachtte de vertroosting van Israël

Luc. 2: 25

Vorige maand werden we bepaald bij Ps. 84, de heerlijkheid van het staan in het vertrouwen op Gods bescherming. Wij kennen het allen, hoop ik, maar — wat volgt soms spoedig weer de diepte, waarin alles zo onzeker lijkt! Onze zonden staan weer tussen God en ons in.

Dan blijft ons alleen het vasthouden van de herinnering, aan wat God ons „op de berg heeft getoond", en de verwachting, want „Hij laat niet varen het werk, dat Zijn hand aan ons begon". Wij mogen en móeten pleiten op Zijn trouw!

De adventtijd nadert weer, waarin we de komst (= advent) van de Redder der wereld verwachten. En toch is het een verwachten van een feit, een zekerheid, die God ons reeds deed ervaren. Meer dan Simeon kennen wij daarom de blijdschap bij dit verwachten.

Laat onze levenshouding dan altijd zijn een blij verwachten, niet in lijdelijkheid, maar in het aangrijpen van alle kansen om rekenschap te geven van onze hoop op Jezus Christus! G. W.-L.

1517-31 OCTOBER- 1950

Maarten Luther Een vaste burg is onze God, een toevlucht voor de zijnen! Al drukt het leed, al dreigt het lot, Hij doet zijn hulp verschijnen! De vijand rukt vast aan met opgestoken vaan; hij draagt zijn rusting nog van gruwel en bedrog, maar zal als kaf verdwijnen! Geen aardse macht begeren wij, die gaat welras verloren. Ons staat de sterke Held ter zij, die God ons heeft verkoren. Vraagt gij zijn naam? Zo weet, dat Hij de Christus heet, Gods eengeboren Zoon, verwinnaar op de troon: de zeeg' is ons beschoren!

VROUWEN-WERELD GEBEDSDAG

De Vrouwen-Wereldgebedsdag in 1951 zal D.V. gehouden worden op Vrijdag 9 Februari.

Met het oog op het vaststellen van de andere vergaderavonden van de afdelingen in Februari, publiceren we deze datum vroegtijdig.

Nadere gegevens volgen.

Van het Hoofdbestuur

Het volgende schrijven uit Solo-Java werd ontvangen door Mevr. Diepenhorst-de Gaay Fortman. Deze zond het door aan het hoofdbestuur.

Solo, 18-9-'50

Zeer geachte Mevrouw,

In het „Christelijk Vrouwenboek", geschreven door Mevr. van Hoogstraten-Schoch, las ik over de Nederlandse Christen Vrouwenbond en Uw adres was er onder vermeld.

Nu is het mij onbekend of U nog de secretaresse bent van bovengenoemde bond. In elk geval heb ik de vrijheid genomen om U te schrijven met het doel om wat meer te weten over de Ned. Chr. Vrouwenbond.

Wij hebben hier namelijk ook een Christelijke Chinese Vrouwen-vereniging en gaarne zouden wij van de Nederlandse Vrouwen-verenigingen, die op veel hoger peil staan dan de onze hier en ook rijker zijn aan ervaringen, wat willen leren.

Indien 't U niet te bezwaarlijk is, zouden wij dan enige (oude) nummers mogen hebben van Uw orgaan „De Christenvrouw" en „In en Om ons Huis" en enige brochures, die U zou kunnen missen?

Zou U ons verder kunnen helpen aan adressen van contact-personen van Christelijke Vrouwen-verenigingen, die reeds een algemene bekendheid hebben verworven?

Wij zouden gaarne onze vereniging in betere banen leiden, opdat zodoende ook onder onze Chinese Vrouwen des Heren Naam hoe langer hoe meer verheerlijkt moge worden.

Bij voorbaat dank ik U hartelijk voor Uw inlichtingen en Uw orgaan, die wij met grote belangstelling tegemoet zien. Hoogachtend,

w.g. Mej. The Lan Siem, Tambaksegaran 70, Solo-Java, Indonesië.

Lectuur in de vorm van brochures e.d. is reeds verzonden en „De Christenvrouw" zal regelmatig worden toegezonden.

We verheugen ons over dit contact met vrouwen in Indonesië en we hopen in de toekomst regelmatig per brief met elkander van gedachten te kunnen wisselen.

Te zijner tijd hopen we hierover meer te kunnen publiceren in ons blad.

F. B.-B.