Behangers en stoffeerders. Voldoende werk was er nog slechts te Arnhem, te Breda bij stoffeerders en te Gouda.

Overal elders werd seizoenslapte waargenomen, nl. te Amersfoort (ontslag, werktijd korter), Amsterdam (ontslag; de werkdag bedroeg 7 a 8 uur), te Breda bij behangers, te Delft (werktijd korter), Dordrecht, 's-Gravenhage, Groningen, Den Helder (enkelen ontslagen), 's-Hertogenbosch, Hilversum, Bussum. Kampen (werktijd korter), Leeuwarden, Leiden, Nijmegen, Rotterdam, Schiedam en Zutfen.

Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag te Amersfoort, Amsterdam (meer dan in October), te Breda voor behangers, te 's-Gravenhage, Den Helder, Hilversum (een weinig), Bussum (een weinig) en Rotterdam Overigens bestond er evenwicht.

Werkloosheid kwam voor te Amersfoort, Amsterdam (+ 18 pCt. volgens schatting van werkliedenzijde), Hilversum (sporadisch), Bussum (sporadisch) en Rotterdam (een vakvereeniging had 9 werklooze behangers).

Amersfoort (B), Amsterdam (B), Arnhem (B), Breda (B), Delft (B), Dordrecht (B), Gouda (B), 's-Gravenhage (B), Groningen (B), Den Helder (B), 's-Hertogenbosch (B), Hilversum (B), Bussum (Hilv. B), Kampen (B), Leeuwarden (K), Leiden (B), Nijmegen (B), Rotterdam (Mh\ Schiedam (B), Zutfen (B).

Grondwerkers. Er was nog gewoon, vrij geregeld werk te Bussum, Dordrecht, 's-Hertogenbosch (echter niet druk, door den hoogen waterstand), Hilversum en Vlissingen, terwijl er drukte heerschte te Leiden.

Daarentegen werd thans slapte waargenomen te Amersfoort (ontslag), Ammerstol (deels door den hoogen waterstand), Enschede, Gouda, 's-Gravenhage (ontslag), Groningen (ontslag), Nijmegen (zeer slap) en Schiedam.

Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag te Amersfoort, Ammerstol, Bussum (vele losse arbeiders uit Hilversum), Enschede, 's-Gravenhage, Groningen, Hilversum (vele losse arbeiders), Nijmegen en Schiedam. In de overige vijf plaatsen bestond evenwicht.

Werkloozen waren er te Amersfoort, Ammerstol (± 25 man gedurende ongeveer 14 dagen elk), 's-Gravenhage, Groningen (+ 35 grondwerkers en heiers), Hilversum (± 15 pCt. onder de losse arbeiders, niet onder de eigenlijke grondwerkers) en Nijmegen (vele).

Amersfoort (B), Ammerstol (Vb), Bussum (Hilversum B), Dordrecht (B), Enschede (B), Gouda (B), 's-Gravenhage (B), Groningen (B), 's-Hertogenbosch (B), Hilversum (B), Leiden (B), Nijmegen (B), Schiedam (B), Vlissingen (B).

Heiers. In verband met het seizoen heerschte er slapte en werkloosheid, zoowel te Groningen (ontslag; ± 35 werklooze grondwerkers en heiers) als te Rotterdam (werktijd korter; + 50 werkloozen, hetgeen een vrij groot percentage uitmaakt) en Dordrecht (geen werk; alle arbeiders ontslagen).

Dordrecht (B), Groningen (B), Rotterdam (B).

Baggerlieden. Slapte wegens den hoogen waterstand. Vraag en aanbod waren vrijwel gelijk. G. w.

Nijmegen (B).

Steenhouwers. Een gewone gang van zaken viel waar te nemen te Arnhem, te Dordrecht in de steen- en marmerzagerij, te Den Helder, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Bussum en Leeuwarden. Flink werk was er nog slechts te Gouda en Nijmegen. Wel was het ook te Dordrecht bij de meeste steenhouwerspatroons vrij druk, zoodat overwerk voorkwam en een enkele werkman werd aangenomen, maar in sommige zaken aldaar heerschte slapte.

Slapte werd voorts eveneens waargenomen te Alfen, Amersfoort (ontslag, werkdag verkort), Amsterdam (als voren), Breda (de werklieden werden met moeite bezig gehouden), Groningen, Leiden, Schiedam en Rotterdam (zeer slap; voortdurend ontslag).

. Werkloosheid kwam voor, zoodat het aanbod van werkkrachten de vraag overtrof, te Amersfoort, Amsterdam (niet veel werkloozen), Dordrecht (niet onder steen- en marmerzagers), Groningen (één werklooze), Schiedam en Rotterdam (meer dan in October). Overigens waren vraag en aanbod gelijk en heerschte er geen werkloosheid.

Alfen (B), Amersfoort (B), Amsterdam (B), Arnhem (B), Breda (B), Dordrecht (B), Gouda (B), Groningen (Bj, Den Helder (B), 's-Hertogenbosch (B), Hilversum (B), Bussum (Hilversum B), Leeuwarden (K), Leiden (B), Nijmegen (B), Rotterdam (B), Schiedam (B).

Straatmakers. Er was gewoon werk te Dordrecht, Groningen, Schiedam en Vlissingen (afnemende). Drukte viel nog waar te nemen te Gouda, Leiden (aanleg