Delft, Dordrecht, Gouda, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Bussum, Kampen, Nijmegen en Vlissingen, terwijl in alle overige gemeenten het aanbod grooter was. Werkloosheid werd waargenomen te Amersfoort, Delft (weinig), Enschede (eenige), Groningen (einde Januari nog 2 gezellen), Den Helder (gering), Hilversum en Bussum (zie echter'boven), Leeuwaidcn (gering), Leiden (+ 40 pCt.), Rotterdam en Schiedam. Van de gezellenvereeniging te Gioningen, 52—58 leden tellende in 1910, waren de leden gedurende het afgèloopen jaar te zamen 368 weken werkloos.

Amersfoort (B), Arnhem (B), Breda (B), Delft (B), Dordrecht (B), Entclu de (B), Gouda (B), Groningen (B), Den Helder (B), 's-Herlogenbosch (B), Hilversum(B), Bussum (Hilv. B), Kampen (B), Leeuwarden (K), Leiden (B), Nijmegen (B), Rotterdam (B), Schiedam (B), Vlissingen (B).

Lood- en zinkwerkers, aanleggers van geleidingen. Er was geregeld en voldoende werk te Amersfoort, Arnhem, Breda, Bussum, Delft (druk werk), Enschede, 's-Hertogenbosch, Kampen, Leiden, Schiedam en Vlissingen. In alle overige hieronder genoemde gemeenten heerschte slapte, waarbij ontslag van werklieden werd gerapporteerd door Groningen, Hilversum (vier gezellen) en Rotterdam.

Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag te Enschede, Groningen, Hilversum en Rotterdam. Overigens was er evenwicht. Werkloosheid werd geconstateerd te Groningen (2—4 gezellen), Hilversum (4 gezellen) en Rotterdam (volgens een vakvereeniging waren er 7 georganiseerden en 12 ongeorganiseerden werkloos, d.i. 4 meer dan in December).

Alfen (B), Amersfoort (B), Arnhem (B), Breda (B), Bussum (Hilversum B), Delft (B), Dordrecht (B), Enschede (B), Groningen (B), Den Helder (B), 's-Hertogenbosch (B), Hilversum (B), Kampen (B), Leeuwarden (K), Leiden (B), Nijmegen (B), Rotterdam (B), Schiedam (B), Vlissingen (B).

Asphaltdekkers. Slapte. Meer aanbod dan vraag. G. w.

Enschede (B).

Schilders. Een bevredigende drukte viel slechts waar te nemen te 's-Gravenhage (toestand vooruitgaande; aanneming van werkkrachten), Kampen, Leeuwarden en te Vlisingen bij twee groote maatschappijen, terwijl in het burgerbedrijf aldaar eenige slapte heerschte.

Alle overige rapporten constateerden seizoenslapte, waarbij Enschede, Gouda, 's-Hertogenbosch, Middelburg en Rotterdam melding maakten van ontslag van werkkrachten en Bussum van eenige verlevendiging wegens het zachte weder, terwijl Delft overigens den toestand redelijk noemde voor den tijd van het jaar.

Het aanbod van werkkrachten overtrof overal de vraag, behalve te Alfen, Kampen en Zutfen, waar evenwicht bestond. Werkloosheid heerschte te Amersfoort, Arnhem (veel), Bussum (einde Januari nog 7 a 8 pCt.), Delft (weinig), Dordrecht, Gouda (geringe), 's-Gravenhage (afnemende), Groningen (+ 60 gezellen), Den Helder (15 — 18 werklooze schilders en behangers), 's-Hertogenbosch (± 15 pCt.), Hilversum (25 a 30 pCt.), Kampen (een enkele), Leeuwarden (ten hoogste 10 pCt.), Leiden (+ 70 pCt.), Middelburg, Nijmegen (eenige), Rotterdam, Zutfen en Amsterdam (van werkliedenzijde geschat op ± 60 pCt).

Alfen (B), Amersfoort (B), Amsterdam (B), Arnhem (B), Bussum (Hilversum B), Delft (B), Dordrecht (B), Enschede (B), Gouda (B), 's-Gravcnhage (B), Groningen (B), Den Helder (B), 's-Hertogenbosch (B), Hilversum (B), Kampen (B), Leeuwarden (K), Leiden (B), Middelburg (Bb en KF), Nijmegeu (B), Rotterdam (B), Schiedam (B), Tilburg (B), Vlissingen (B), Zutfen (B).

Behangers en stoffeerders. Min of meer bevredigend was de toestand te Arnhem, te Breda voor stoffeerders, te' Enschede, Gouda (beter dan in December), 's-Gravenhage (er begint werk te komen, enkele gezellen aangenomen), Kampen en Leiden. Overal elders duurde de seizoenslapte nog voort. Te Groningen ontstond evenwel reeds eenige verlevendiging, zoodat de slapte daar minder was dan in December.

Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag te Amersfoort, Amsterdam, te Breda voor behangers, te Delft, 's-Gravenhage, Den Helder, Hilversum, Bussum en Rotterdam. Overigens waren beide gelijk.

Werkloosheid kwam voor te Amersfoort, Amsterdam (± 18 pCt., volgens schatting van werkliedenzijde), Delft (weinig), Den Helder (15—18 werklooze schilders en behangers), Hilversum (sporadisch), Bussum (sporadisch), Rotterdam en Zutfen.

Amersfoort (B), Amsterdam (B), Arnhem (B), Breda (B), Delft (B), Dordrecht (B), Enschede (B), Gouda (B), 's-Gravenhage (B), Groningen (B), Den Helder (B), s-Hertogenbosch (B), Hilversum (B), Bussum (Hilv. B), Kampen (B), Leeuwarden (K), Leiden (B), Nijmegeu (B), Rotterdam (Mh), Schiedam (B), Zutfen (B).

Aardwerkers. Seizoenslapte werd nog waargenomen te Ammerstol (zeer weinig werk; de arbeiders werken deels in het riet- en teenbedrijf, deels buiten het