gebied der Kamer), Enschede (ontslag, kortere werktijden), Gouda, Groningen (minder slap dan in December; meer werklieden aangenomen), 's-Hertogenbosch (ontslag), Nijmegen (minder slap dan in December) en Schiedam.

Voldoende of vrij geregeld werk was er thans te Amersfoort (verlevendiging, meer personeel), Dordrecht, Hilversum, Bussum en Vlissingen, terwijl drukte werd gerapporteerd door Leiden.

Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag te Amersfoort, Enschede (meer dan in December), Groningen, Nijmegen, Schiedam en te Hilversum en Bussum, voor zoover losse werklieden betreft. Overigens bestond er evenwicht.

Werkloosheid werd gerapporteerd door Amersfoort (nog slechts enkelen), Enschede (eenige), Groningen (± 20 werklooze grondwerkers en heiers, tegen + 40 in December), 's-Hertogenbosch (minstens 50 pCt. der arbeiders kregen ontslag en vertrokken naar hunne resp. woonplaatsen), Hilversum (niet onder de eigenlijke grondwerkers, ± 30 pCt. onder de losse arbeiders), Bussum (als voren, + 10 pCt. onder de losse arbeiders) en Nijmegen (eenige).

Amersfoort (B), Ammerstol (Vb), Dordrecht (B), Enschede (Bj, Gouda (B), Groningen (B), 's-Hertogenbosch (B), Hilversum (B), Bussum (Hilversum B), Leiden (B), Nijmegen (B), Schiedam (B), Vlissingen (B).

Heiers. Slapte en werkloosheid duurden voort. Te Dordrecht en Groningen was evenwel wat meer werk dan in December, zoodat er meer arbeiders in dienst waren. Te Groningen bedroeg het aantal werklooze grondwerkers en heiers + 20, tegen ± 40 in December. Daarentegen werd te Rotterdam de toestand eer slechter dan beter. Het aantal werkloozen steeg daar van + 75 tot + 90 (het totale aantal heiers bedraagt + 95).

Dordrecht (B), Groningen (B), Botterdam (B).

Baggerlieden. Zeer slap. Meer aanbod dan vraag. Eenige werkloosheid.

Nijmegen (B).

Steenhouwers. De hoeveelheid werk was bevredigend te Amersfoort (drukker dan in December, meer personeel), Amsterdam, Arnhem, te Dordrecht in de steenen marmerzagerij, te Gouda, Den Helder, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Bussum, Leeuwarden en Leiden.

Daarentegen was te Breda de toestand beneden het middelmatige, terwijl er slapte heerschte te Alfen, te Dordrecht bij steenhouwers, te Groningen, Nijmegen (eenige), Rotterdam (ontslag) en Schiedam.

Het aanbod van werkkrachten was grooter dan de vraag te Amersfoort, te Dordrecht voor steenhouwers, te Rotterdam en Schiedam. Overigens bestond er evenwicht tusschen beide (Amsterdam deelde hieromtrent mede, dat alle goede arbeiders werk hadden en dat de verhouding tusschen vraag en aanbod gunstiger was dan in December). Werkloosheid kwam alleen voor te Dordrecht onder steenhouwers (geringe), te Rotterdam en Schiedam.

Alfen (B), Amersfoort (B), Amsterdam (B), Arnhem (B), Breda (B), Dordrecht (B), Gouda (B), Groningen (Bj, Den Helder (B), 's-Hertogenbosch (B), Hilversum (B), Bussum (Hilversum B), Leeuwarden (K), Leiden (B), Nijmegen (B), Rotterdam (B), Schiedam (B).

Straatmakers. De toestand was ongeveer normaal te Dordrecht, Schiedam en Vlissingen (iets beter dan in December), terwijl het druk was te Gouda, Leiden en Nijmegen. Hiertegenover stond slapte te Amersfoort, Enschede (ontslag) en Groningen.

Te Nijmegen was de vraag naar werkkrachten grooter dan het aanbod, maar te Amersfoort, Enschede en Groningen overtrof het aanbod de vraag. Overigens waren beide gelijk. Werkloosheid heerschte er te Amersfoort en Groningen (bijna allen zijn zonder werk).

Amersfoort (B), Dordrecht (B), Enschede (B), Gouda (B), Groningen (B), Leiden (B), Nijmegen (B), Schiedam (B), Vlissingen (B).

Opzichters en teekenaars. De drukte was bevredigend te Amsterdam, te Enschede voor opzichters, te Kampen, Leiden en te Groningen, waar de verlevendiging van de vorige maand voortduurde, zoodat de slapte thans eindigde. Ongunstig was de toestand daarentegen te Breda, Dordrecht, te Enschede voor teekenaars (ontslag, korter werktijd), te Leeuwarden en Nijmegen.

Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag te Amsterdam (minder dan in December), Breda, Enschede en Nijmegen. Overigens bestond er evenwicht. Eenige werkloosheid werd waargenomen te Amsterdam, te Enschede onder teekenaars en te Nijmegen.

Amsterdam (B), Breda (B), Dordrecht (B), Enschede (B), Groningen (B), Kampen (B), Leeuwarden (K), Leiden (B), Nijmegen (B).