verzoeken, zijn oordeel uit te spreken of het loon, dat de patroons toegezegd hebben, voldoende is om in de gemeentebestekken te worden opgenomen.

Purmerend. Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 10 Juni 1909 vastgesteld eene „verordening, regelende het verleenen van pensioenen en wachtgelden." De verordening treedt in werking op 1 October 1909.

Rottend™ (K. v. A. v. d. Tabaksindustrie). — Tabaks- en sigarenindustrie. Bij één firma werd door tusschenkomst van de vakvereeniging een der loonen verhoogd en gebracht op het algemeene minimum.

Utrecht. Door den Raad dezer gemeente werd in zijne vergadering van 25 Juni 1909 besloten, om de in de door den Directeur der electrische centrale vastgestelde dienstregeling voor het personeel van het electriciteitsbedrijf en het trambedrijf voorkomende zinsnede, luidende: „Eens in de vijf weken hebben zij des Zondags een etmaal vrij" (zie afl. 2—1908, blz. 58) ') te wijzigen als volgt: „In de tien weken hebben zij zes vrije dagen, waarvan twee op Zondag vallen".

Vlissingen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Het uurloon der aardwerkers in dienst van de gemeente werd met 1 cent verlaagd. Op welke gronden tot dezen maatregel werd overgegaan, is der Kamer niet bekend.

Zeist. Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 21 Juni 1909 besloten, in de bestekken voor werken van gemeentewege, behalve de reeds vroeger vastgestelde bepalingen, nog de volgende op te nemen: „Van de bepalingen van art. 1638c en 1638üf van het B. W. mag bij de uitvoering van dit werk niet worden afgeweken.

De aannemers van gemeentewerken zijn gehouden om krachtens art. 1637s van het B. W. de voor het gemeentewerk in hun dienst zijnde werklieden te verplichten, zoo mogelijk, deel te nemen in een fonds ter verzekering tegen de werkloosheid".

Zwolle. Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 3 Mei 1909 vastgesteld eene verordening betreffende de uitgifte in erfpacht van gronden dezer gemeente.

') Opnieuw door den Raad vastgesteld in zijne vergadering van 17 Maart 1909(zie afl. 4—1909, blz. 453),