deren

Tilbura (K v A. v. d. Bouwbedr.). — Er heerschte drukte wegens net scnuderen van reclames voor de Tilburgsche Tentoonstelling Uitteraard zal echter deze bedrijvigheid van slechts korten duur zijn. Het aanbod van werkkrachten werd door de vraag overtroffen en werkloosheid kwam niet voor.

Utrecht (K v A. v. d. Bouwbedr.). — Juni en Juli. Noch slapte, noch verlevendiging. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Vlissinaen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). - De toestand onderging geen verandering Van slapte was geen sprake en bij de in het vorige rapport bedoe: de scheepswerf en stoomvaartmaatschappij bleef drukte heerschen. Uitbreiding van personeel vond niet meer plaats en evenmin kwam overwerk voor. Het aanbod van werkkrachten was gelijk aan de vraag en werkloozen waren er met.

Zutfen (K v. A. v. d. Bouwbedr.). — Schilders bleven slapte ondervinden. De toestand in dit bedrijf hangt ten nauwste samen met dien in de overige bedrijven.

Behangers en stoffeerders.

Amsterdam (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). - In het behangersbedrijf heerschte siante in verband met het seizoen. Er werden gewone arbeidsdagen gemaakt. Eén onderneming werd gesloten, tengevolge waarvan de aldaar werkzame behangers en meubelmakers ontslagen werden. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag; de verhouding was ongunstiger dan in de vorige maanden. Het aantal werkloozen wordt van werkliedenzijde op 10 pCt. geschat.

Arnhem (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). - De toestand bleef normaal. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Breda (K v A v. d. Bouwbedr.). — Terwijl stoffeerders in Juli nog tamelijk werk hadden, ondervonden behangers reeds slapte. Vraag en aanbod van werkkrachten bleven vrijwel tegen elkander opwegen. Geen werkloosheid.

Bussum (K. v. A. v. d. Bouwbedr. te Hilversum). — Er bleef behoorlijk werk. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Delft (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Het was een weinig drukker dan in juni Nu de groote vacanties der scholen begonnen zijn, is er — evenals gewoonlijk in dezen tijd — voor de behangers wel eenig restauratie-werk te verrichten. Vraag naar werkkrachten was er niet; wel kwam eenig aanbod voor, doch uitsluitend van gezellen van elders. Geen werkloosheid.

Dordrecht (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Er werd thans over slapte geklaagd. Verder ontslag van personeel of inkorting van den arbeidsduur vond echter sedert de vorige opgave niet plaats. Er was meer aanbod dan vraag naar werkkrachten en er heerschte werkloosheid.

Ensched° (K v. A. v. d. Bouwbedr.). - Stoffeerders bleven slapte ondervinden, zonder dat verlevendiging merkbaar was. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Gouda (K v A. v. d. Bouwbedr.). — Behangers ondervonden noch slapte, noch vermeerdering van drukte. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen tegen

elkander op. A ,

Groninqen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). - Door het seizoen en de nog steeds heerschende crisis namen de werkzaamheden af. Overwerk werd niet meer verricht. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen tegen elkander op, evenals in Juni. Geen werkloosheid.

Den Helder (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). - Behangers. Zie onder „Schilders .

's-Hertoaenbosch (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — De toestand onderging sedert de vorige maand geen verandering: geen slapte, maar evenmin bijzondere drue. Er was vraag noch aanbod van werkkrachten, evenmin als in de vorige maand. Geen werkloosheid. .

Hilversum (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). - Er bleef behoorlijk werk. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Kamoen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Nu de schoonmaaktijd weer achter den rug en de seizoendrukte grootendeels voorbij is, viel er slapte waar te nemen