met verkorting van den arbeidsduur als gevolg. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Leeuwarden (K. v. A.). — Er trad seizoenslapte in, welke echter voor het vaste personeel geen andere gevolgen had dan dat de arbeidsdag weder op net normale aantal uren werd gebracht en overwerk niet meer voorkwam. Vraag naar werkkrachten was er niet, maar aanbod kwam evenmin vaak voor Geen werkloosheid.

Leiden (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). De toestand onderging geen veranderingde slapte hield aan. Werkloosheid heerschte niet, want' er wordt met vast personeel gewerkt.

Nijmegen (K v. A. v. d. Bouwbedr.). — De werkzaamheden in het stoffeerdersbedrijf waren afnemende, al kon ook niet van bepaalde slapte worden gesproken. 1 usschen vraag en aanbod van werkkrachten bestond evenwicht. Geen werkloosheid.

i l (K- v- A. v. d. Metaal- en Houtbew.). — Er trad slapte in wegens

het ten einde loopen van het seizoen. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag. Volgens opgave van de vakvereeniging waren 3 behangers en 1 stoffeerder werkloos.

Schiedam (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — In het behangersbedrijf viel vermeeroering van werkzaamheden te constateeren. Er werden echter geen nieuwe werklieden aangenomen en de arbeidsduur was normaal. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Zutfen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). Behangers bleven slapte ondervinden.

Grondwerkers, heiers, enz.

Amersfoort (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). Aardwerkers ondervonden geen slapte en evenmin vermeerdering van drukte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Ammerstol (K. v. A. v. h. Visschersbedrijf). — Aardwerkers. Er was voldoende werk en er heerschte geen werkloosheid, maar de werkzaamheden werden ernstig belemmerd door de abnormaal hooge waterstanden en het ongunstige weder. De eerste omstandigheid oefende een nadeeligen invloed op de verdere uitvoering van de onder handen zijnde dijkwerken. De tweede was oorzaak, dat het grondwerk nog al vaak stil lag, hetgeen niet alleen groote schade was voor den aannemer, maar ook voor den werkman, want deze kon niet meer dan een half dagloon behalen Vraag en aanbod van werkkrachten kwamen niet voor.

Bussum (K. v. A. v. d. Bouwbedr. te Hilversum). - Aardwerkers hadden behoorlijk werk. Geen werkloosheid en evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Dordrecht (K v. A. v. d. Bouwbedr.). Heiers. De drukte hield aan, evenwel zonder bepaalde gevolgen voor de werklieden. Er was vraag noch aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Aardwerkers. Ook in Juli bepaalden de werkzaamheden zich uitsluitend tot werken, door de gemeente in eigen beheer uitgevoerd.

Enschede (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Aardwerkers ondervonden noch slapte noch verlevendiging. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag doch werkloosheid heerschte er niet.

Gouda (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Aardwerkers ondervonden geen slapte doch evenmin vermeerdering van drukte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Groningen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Voor heiers brachten het seizoen en de nog steeds heerschende crisis slapte teweeg, zoodat werklieden ontslagen werden. Daarentegen ondervonden grond- en aardwerkers drukte door den aanleg van de electrische tram, tengevolge waarvan meer personeel werd aangenomen^ evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid. Meiers, die in hun vak geen werk hebben, bekomen plaatsing als grondwerkers.

i s-Hertogenbosnh (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Grondwerkers bleven nog al evendigheid ondervinden; in de nabijheid der stad worden terreinen opgehoogd. V raag en aanbod van werkkrachten kwamen niet voor, evenmin als in de vorige maand. Geen werkloosheid.