Kampen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — De toestand bleef stationnair (geregeld werk). Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Leeuwarden (K. v. A.). — De drukte was niet groot te noemen ; er werd bijna alleen voor de provincie gewerkt. Geen gevolgen voor het vaste personeel. Vraag naar werkkrachten was er niet, doch ook aanbod kwam niet veel voor. Geen werkloosheid.

Leiden (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Geen slapte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Nijmegen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — De toestand onderging sedert de vorige maand geen verandering: geen slapte of werkloosheid. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Rotterdam (K. v. A.v.d. Bouwbedr.). — Er was niet meer dan matig werk. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag in ongeveer gelijke mate als in Juni doch er waren niet veel werkloozen. ' '

Schiedam (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Geen verlevendiging, doch evenmin viel over slapte te klagen. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag. Geen werkloosheid.

Utrecht (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Juni en Juli. De toestand bleef stationnair: er was redelijk werk. Ongeveer evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Straatmakers.

Amersfoort (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Geen slapte en evenmin vermeerdering van drukte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten Geen werkloosheid.

Dordrecht (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Ook in de afgeloopen maand bepaalden de werkzaamheden zich tot werken, door de gemeente in eigen beheer uitgevoerd. ö

Enschede (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Geen slapte of werkloosheid, doch evenmin bijzondere drukte.

Gouda (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Er heerschte noch bijzondere drukte noch bepaalde slapte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Groningen (K. v. A. v. d. Bouwbedr:). — Tengevolge van den aanleg van de electrische tram ondervonden straatmakers en straatstampers verlevendiging. De vraag naar werkkrachten was grooter dan in Juni en overtrof het aanbod. Er ziin hier thans vele straatmakers van elders werkzaam.

Leiden (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — De toestand onderging sedert de vorige maand geen verandering. Slapte en werkloosheid duurden voort.

Schiedam (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Door uitvoering van enkele werken hield de in de vorige maand geconstateerde verlevendiging aan, tengevolge waarvan meer werklieden werden aangenomen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

VIissingen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Geen slapte. De verlevéndiging als gevolg van uitbreiding der gemeente hield aan. Het aanbod van werkkrachten was kleiner dan de vraag en werkloosheid heerschte er niet.

Opzichters en teekenaars.

Breda (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Nog steeds viel bij de meeste patroons slapte te constateeren en was geen verlevendiging merkbaar. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag, evenals in de vorige maand. Geen werkloosheid.

Enschede (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Geen slapte, doch evenmin meer drukte. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag. Geen werkloosheid.

Groningen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Geen slapte, doch wel was er minder werk dan in Juni. Gevolgen voor het personeel had de mindere drukte niet. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Kampen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Er viel eenige verlevendiging waar te nemen in verband met de uitvoering van een paar groote werken, zoodat er