Maastricht (Werkliedenvereeniging A). — In de zinkwitfabricage viel noch slapte, noch verlevendiging waar te nemen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Nijmegen (K. v. A. v. d. V. en G.). — De toestand in de zeepfabrieken bleef gunstig. Tusschen vraag en aanbod van werkkrachten bestond evenwicht. Geen werkloosheid.

Schiedam (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Lak- en vernisfabricage. De slapte duurde onverminderd voort. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag. Geen werkloosheid.

(K. v. A. v. d. V. en G.). — Kaarsenfabriek. Bepaalde slapte heerschte

er niet. De toestand bleef middelmatig; er konden enkele losse werklieden geplaatst worden. Het aanbod van losse arbeiders blijft steeds de vraag eenigszins overtreffen. Geen werkloosheid.

Sodafabriek. De slapte hield aan, doch, voor zoover bekend, kwam ontslag van werklieden niet meer voor. Het aanbod van werkkrachten was iets grooter dan de vraag. Geen werkloosheid.

Utrecht (K. v. A. v. d. V. en G.). — Chemische fabrieken en loodwitfabrieken. Er heerschte noch slapte of werkloosheid, noch bijzondere drukte. Ten opzichte van loodwitfabrieken overtrof het aanbod van werkkrachten de vraag, doch ten opzichte van chemische fabrieken was het gelijk aan de vraag.

VI. Hout-, kurk- en stroobewerking, snij- en draaiwerk.

(Bois, liège, paille.)

Houtdraaierij

Dordrecht (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — In den toestand kwam sedert de vorige maand geen verandering: de slapte hield aan. Er was vraag noch aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Enschede (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — Er heerschte geen slapte of werkloosheid, doch evenmin viel er vermeerdering van werkzaamheden waar te nemen. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

Groningen (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — De toestand bleef onveranderd: geen slapte of werkloosheid. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

's Hertogenbosch (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). — De toestand bleef normaal. Er was vraag noch aanbod van werkkrachten, evenmin als in de vorige maand. Geen werkloosheid.

Leiden (K. v. A. v. d. Bouwbedr.). De toestand onderging sedert de vorige maand geen verandering. Er bleef slapte heerschen wegens den ongunstigen toestand in het meubelmakersbedrijf. Er was één werklooze.

Rotterdam (K. v. A. v. d. Metaal- en Houtbew.). Over het algemeen heerschte er geen drukte, doch van bepaalde slapte kon evenmin gesproken worden. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag, doch werkloosheid kwam niet voor.

Houtzagerij.

Alfen (K. v. A.). — Door het intreden van eenige verlevendiging heerschte er geen slapte meer. Als vermoedelijke oorzaak van deze verlevendiging, die intusschen geen bepaalde gevolgen had, wordt opgegeven, dat er in den algemeenen toestand van de bouwvakken hier te lande eenige verbetering komt. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen tegen elkander op en werkloosheid kwam niet voor.

Amsterdam (K. v. A. v. d. Metaal- en Houtbew.). — De toestand was dezelfde als in de vorige maand, toen de werkzaamheden eer af- dan toenamen.

Dordrecht (K. v. A. v- d. Bouwbedr.). — In den toestand kwam sedert de vorige maand, toen er achteruitgang viel waar te nemen, geen verandering. Er was vraag noch aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.