Breda (K. v. A. Bouwbedr.). In den minder gunstigen toestand van het loodgietersbedriif kwam sedert de vorige maand geen verandering. Vraag en aanbod van werkkrachten wogen vrijwel tegen elkander op, evenals in Juli. Geen werkloosheid.

Delft (K. v. A. Bouwbedr.). Loodgieters en gasfitters hielden geregeld werk. Vraag en aanbod van werkkrachten kwamen niet voor en werkloosheid evenmin.

Dordrecht (K. v. A. Bouwbedr.). De toestand in het loodgietersbedrijf onderging sedert de maand Juni, toen er verlevendiging viel waar te nemen, geen verandering. Vraag en aanbod van werkkrachten kwamen niet voor en werkloosheid evenmin

Aanleggers van gas- en waterleidingen bleven slapte ondervinden. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag, maar werkloosheid heerschte er niet.

Enschede (K. v. A. Bouwbedr.). Aanleggers van gas- en waterleidingen. Noch slapte, noch verlevendiging. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Asphaltdekkers. Er viel verlevendiging waar te nemen. Geen slapte ot werkloosheid.

's-Gravenhage (K. v. A. Bouwbedr.). De toestand was voor lood-en zinkwerkers naar omstandigheden redelijk. Er viel echter werkloosheid waar te nemen.

Groningen (K. v. A. Bouwbedr.). Lood- en zinkwerkers, gas- en waterleidingfitters Geen slapte; de toestand bleef stationnair. Het aanbod van werkkrachten was even groot als in Juli en overtrof de vraag. Er waren 3 a 5 werkloozen.

Den Helder (K. v. A. Bouwbedr.). De toestand in het lood- en zinkwerkersbedrijf bleef onveranderd: geen slapte of werkloosheid. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten.

's Hertogenbosch (K. v. A. Bouwbedr.). In het lood- en zinkwerkersbedrijf was flink werk. Vraag en aanbod van werkkrachten kwamen niet voor, evenmin als in de vorige maand. Geen werkloosheid.

Kampen (K. v. A. Bouwbedr.). Lood- en zinkwerkers hadden, evenals in Juli, geregeld, aanleggers van gas- en waterleidingen matig werk. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten. Geen werkloosheid.

Leeuwarden (K. v. A.). Ook in de afgeloopen maand ondervonden loodgieters zeer weinig levendigheid, mede een gevolg van den gedrukten toestand in de bouwvakken. Voor het personeel, dat in vasten dienst is, had dit geen bepaalde gevolgen. Vraag naar werkkrachten was er niet, terwijl zich ook zeer weinig gezellen aanboden. Geen werkloosheid.

Rotterdam (K. v. A. Bouwbedr.). De slapte in het lood- en zinkwerkersbedrijf duurde voort en had ontslag van enkele gezellen ten gevolge. Het aanbod van werkkrachten overtrof de vraag. Onder de georganiseerden waren 3 werkloozen. Het aantal ongeorganiseerde werkloozen is niet bekend.

Schiedam (K. v. A. Bouwbedr.). Loodgieters hadden niet over slapte te klagen, doch ondervonden evenmin verlevendiging. Voor pompmakers bleef het onveranderd slap. Het aanbod van werkkrachten was grooter dan de vraag. Geen werkloosheid.

Vlissingen (K. v. A. Bouwbedr.). Lood- en zinkwerkers hadden geregeld werk. Vermeerdering van drukte werd echter sedert de vorige maand niet waargenomen, noch in de burgerbedrijven, noch in het grootbedrijf (een scheepswerf). Uitbreiding van personeel vond niet plaats. Ook bij gas- en waterleidingaanleggers hadden de werkzaamheden een normaal verloop. Overwerk werd in deze bedrijven niet verricht. Het aanbod van werkkrachten was gelijk aan de vraag en werkloosheid heerschte er niet.

Zutfen (K. v. A. Bouwbedr.). Het leggen van gas-'en waterleidingen is hier ter stede geen afzonderlijk bedrijf, doch geschiedt, voor zoover het buitenwerk betreft, uitsluitend van wege de gasfabriek of de waterleiding, terwijl het binnenwerk door loodgieters verricht wordt. Daar er weinig huizen in aanbouw waren, was van verlevendiging geen sprake en bepaalden de werkzaamheden zich tot het aansluiten van enkele perceelen en het vernieuwen van oude leidingen.

Loodgieters. Zie hiervoor onder groep XI ā€˛Metaalbewerking (algemeen) .

Schilders.

Amersfoort (K. v. A. Bouwbedr.). Geen slapte en evenmin vermeerdering van drukte. Evenwicht tusschen vraag en aanbod van werkkrachten, evenals in Juli. Geen werkloosheid.